Audiovizuální projekt Vladimíra 518 pro Sněmovnu národů

  • Audiovizuální projekt Vladimíra 518 pro Sněmovnu národů Fotogalerie (6)
    • 26.09.2009
    • Tisk

    Unikátní projekt připravený speciálně pro Sněmovnu národů v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu (9. – 16. října).

    Sdílejte článek:

Audiovizuální projekt Vladimíra 518, Ondřeje Anděry a Davida Vrbíka SPAM – Karel Gott Prager se koná 13. října od 21:00 ve Sněmovně národů.
Život a tvorba jednoho z největších a zároveň nejkontroverzněj­ších českých architektů 20. století Karla Pragera bude hlavním tématem unikátního site specific projektu SPAM – Karel Gott Prager v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu. V úterý 13. října se od 21:00 hodin v bývalé budově Federálního shromáždění uskuteční hudebně-vizuální představení autorské trojice Vladimír 518 (jeden z nejdéle působících raperů české hip hop scény, člen skupiny PSH (Peneři strýčka Homeboye) a zakladatel labelu-seskupení Bigg Boss), Ondřej Anděra (jedna z hlavních postav tuzemského rapu a hip hopu devadesátých let) a David Vrbík (zvukař Divadla Archa). Projekt si klade za cíl nastavit nový úhel pohledu na odkaz této významné osobnosti české architektury, která do značné míry ovlivnila podobu mnohých částí metropole.
Mezinárodní festival pohybového divadla 4+4 dny v pohybu už od počátku proslul oživováním netradičních míst uměním. Letošní 14. ročník, který se uskuteční od 9. do 16. října, ještě zvyšuje laťku nastavenou předchozími ročníky. Dějištěm série odvážných uměleckých akcí se tentokráte stane i budova bývalého Federálního shromáždění. Karel Prager, který od sklonku padesátých let formoval moderní tvář české architektury, stojí i za výslednou podobou této stavby a je tedy příznačné, že jeho život se jako hlavní téma prolíná audiovizuálním představením připraveným speciálně pro prostor Sněmovny národů. „Chtěli bychom zbourat nebo alespoň narušit neprávem vytvořené klišé kolem osoby Karla Pragera. Podařilo se nám získat některé dosud nezveřejněné materiály a dokumenty, takže nejen projekt samotný bude pro diváky premiérou,“ říká jeden z autorů Vladimír 518.
Kromě projektu SPAM se v prostoru bývalého „Federálu“ odehrají například performance významného českého výtvarníka Jána Mančušky adaptovaná na prostory schodiště, výtvarné a video instalace, performance a architektonické přednášky v rámci originálního site specific projektu s názvem Místa činu, interaktivní streetartový projekt Here Whilst We Walk nebo prohlídky komentované předními českými historiky a teoretiky umění i architektury.
10. října se v uměleckém baru Federál uskuteční koncert kapely Please The Trees, jejichž emotivní alternativní rock patří určitě k tomu nejlepšímu, co lze aktuálně slyšet.
Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Archa. Vstupné: dospělí 180 Kč, zlevněné 130 Kč, pro držitele festivalového pasu 100 Kč.
Kompletní program a info na www.ctyridny.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.