Vivaldianno Tour Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného

Koncerty přinášejí unikátní fúzi hudby barokního klasika Vivaldiho a současného rockera Michala Dvořáka a houslisty Jaroslava Svěceného.

Vivaldianno Tour 2009 je unikátní projekt současných špičkových hudebníků – Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného – ve kterém se nechali více než inspirovat famózním barokním hudebním skladatelem. Dvořák (ex Lucie) i Svěcený shodně tvrdí, že dílo Antonia Vivaldiho je nadčasové a doslova je vyzvalo ke zmiňovanému (nejen) hudebnímu projektu Vivaldianno.
Od prvního října se všichni, kteří navštíví některý z koncertů naplánovaného Vivaldianno Tour 2009, mohou těšit nejen na originální úpravy Čtvera ročních dob v podání Jaroslava Svěceného, Michala Dvořáka, ale i na doprovodnou skupinu tvořenou jedněmi z nejlepších českých hudebníků – kytary Radima Hladíka a Jiřího Janoucha, australská píšťala didgeridoo Ondřeje Smeykala nebo na bolívijského indiána Jaimeho Garvizu a na dívčí smyčcové kvarteto Melody Quartett.
Pražský koncert v Divadle Hybernia (20. řijna) bude vyvrcholením celého jejich úsilí. Vždyť na samotném scénáři večera se pracuje už více než půl roku. Na režii večera Dvořák se Svěceným úzce spolupracují s režisérem Davidem Sísem. Kromě toho, že autoři projektu Vivaldianno obdrží na tomto vystoupení zlaté a platinové CD za počet prodaných stejnojmenných nosičů (vyšlo vloni na jaře), chystají se i velké a nezvyklé projekce a větší počet vystupujících hostů. Mezi nimi budou např. Lenka Nová, Sista Carmen, Henry D., Tomáš Waschinger, Miloš Vacík, Tam Tam Orchestra nebo taneční skupina IF.
Nenechte si ujít opravdu výjimečné a neopakovatelné vystoupení z Vivaldianno Tour 2009. Autoři projektu vás zvou slovy: „*Jde nám o to, aby naše zpracování Vivaldiho stále dýchalo hudbou, emocemi a pozitivní energií,„* říká Svěcený. "Chtěli jsme to udělat jinak a hlavně dokázat, že to jde,“ dodává Dvořák.
Vivaldianno Tour 2009:

  • 01. 10. Pardubice, Dům hudby
  • 07. 10. Ostrava, klub Garáž
  • 08. 10. Brno, KD Semilasso
  • 12. 10. Písek, Kulturní centrum
  • 14. 10. Plzeň, Velká Synagoga
  • 20. 10. Praha, Divadlo Hybernia
  • 22. 10. České Budějovice, divadelní sál DK Metropol
  • 26. 10. Liberec, Divadlo F. X. Šaldy

Vstupenky v předprodeji Ticketportal.
Více informací: www.vivaldianno.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.