Vyjádření pořadatelů ke koncertu kapely Groove Armada

Jako pořadatelé bereme za svou povinnost uvést některé věci na pravou míru a vysvětlit tak skutečnosti, které se staly terčem kritiky.

Groove Armada odehrála pouze cca 70 minut, což je v porovnání s obvyklou délkou koncertů u kapel tohoto formátu daleko za očekáváním. Toto je fakt, který nebyl plánován a vyplynul až v závěru koncertu, kdy se odehrál playlist za pravděpodobně kratší čas, než kapela plánovala.
Bezprostředně po skončení koncertu jsme žádali vysvětlení od členů kapely a tour managera. Odpověď byla vždy jen jedna. V novém složení neměli nazkoušeno více skladeb a neměli tudíž co hrát, přestože Tom i Andy by rádi koncert prodloužili. Mohli však jen pouze opakovat již odehrané skladby z průběhu večera.
Z našeho hlediska tak odsuzujeme krajně neprofesionální přístup Groove Armady, který učinil z plánovaného koncertu spíše „polokoncert". Je nám líto, že mnoho fanoušků si prožilo částečné zklamání a jejich očekávání nebylo tak zcela naplněno.
Výtky vůči kvalitě nazvučení je nutné směřovat na zvukaře, kterého si přivezla kapela a kterému my jsme zajistili technické zázemí tak, jak bylo požadováno. Nazvučení však ideální nebylo. Na přebasování určitých pasáží se shodneme snad všichni.
Pokud bychom toto vše věděli předem, koncert Groove Armady by se za těchto podmínek v Praze rozhodně neuskutečnil. Odmítáme zároveň spekulace spojené s prospěchářstvím na tomto a jiných budoucích koncertech v klubu Sasazu. Každý koncert je unikátní a není pravdou, že bychom návštěvníkům v klubu SaSaZu záměrně nabízeli zkrácené koncerty nebo něco podobného.
Nemilá situace, která vznikla ve spojení s koncertem Groove Armady, nás opravdu mrzí. Jako pořadatelé samozřejmě ručíme za určitý standard – a ten jsme do posledního přání kapely dodrželi. Za ten hudební však ručí jedině kapela, která to v tomto případě absolutně nezvládla.
Podepsáni: SaSaZu Prague / Pink Dot

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.