Den, kdy svítí Světlušky – již zítra, ve středu 9. září 2009

  • Den, kdy svítí Světlušky – již zítra, ve středu 9. září 2009
    • 08.09.2009
    • Tisk

    7. ročník celonárodní charitativní sbírky pro nevidomé – magnetky, náramky nebo přívěsky.

    Sdílejte článek:

Již zítra se ulice českých měst rozzáří tisíci Světlušek – uskuteční se totiž 7. ročník celonárodní charitativní sbírky pro nevidomé.

Můžete se jí stát i vy, když si zítra od dobrovolníků v kostýmu broučka koupíte některý ze sbírkových předmětů Nadačního fondu Českého rozhlasu – magnetky s kresbami nevidomé Pavly Francové za symbolickou částku 30 Kč, náramky se svítící Světluškou za 50 Kč nebo novinku letošního ročníku kovový přívěsek s reliéfem Světlušky za 70 Kč.
Přispět do sbírky můžete též odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS Svetluska na číslo 87777 (cena jedné DMS je 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč) a nově můžete využít heslo DMS ROK SVETLUSKA. V tomto druhém případě se místo jednorázové pomoci zavážete k pravidelné měsíční podpoře Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku. Sbírku Světluška můžete podpořit i oblíbeným tradičním způsobem, a to zasláním daru přímo na její sbírkové konto „deset devítek“ 99999 99999/0100.
„Nezáleží na výši daru, i malý dar má tu moc se proměnit v obrovskou pomoc, když je darovaný ze srdce,“ říká Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu
Výtěžek je určen na přímou pomoc těžce zrakově postiženým dětem i dospělým z celé České republiky. Den, kdy svítí Světlušky se koná posedmé, díky němu Nadační fond Českého rozhlasu rozdělil téměř 50 000 000 Kč.
„Věříme, že síla devítek v letošním datu sbírky nám také pomůže přiblížit se i k devítimilionové hranici výtěžku pro ty, co naší pomoc potřebují,“ uvedla Aneta Langerová, patronka projektu Světluška.
A komu konkrétně letos ze sbírky pomůžete? „Mezi těmi, kdo čekají na pomoc Světlušky je i osmadvacetiletá Míša K. z Nymburka. Míša od narození nevidí, v posledních letech se ke zrakovému postižení přidružila i částečná ztráta sluchu. Společníkem na její cestě ve světě beze světla a barev jí bude vodící pes Alb, Světluška Míše přispěje i na speciální naslouchátko,“ přiblížila Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu jeden z mnoha příběhů, který čeká na dobrý konec.
„Izolace je jedna z nejtíživějších věcí, se kterou se lidé se smyslovým postižením potýkají. Vůbec si neumím představit jaké to je nevidět, a co teprve, když se ke zrakovému postižení přidá i postižení sluchové. Nikdo z nás se nechce stát izolovaným tichým ostrovem. Jsem ráda, že Světluška přispívá na pomůcky a projekty, které pomáhají tuto smyslovou bariéru překonat,“ řekla dlouholetá patronka projektu Světluška, Aneta Langerová.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze