Tarja Turunen přijede do Pardubic ochutnat perník

  • Tarja Turunen přijede do Pardubic ochutnat perník Fotogalerie (7)
    • 14.09.2009
    • Tisk

    Finská královna Tarja Turunen se v rámci Final Storm Tour zastaví 16. října v Pardubicích.

    Sdílejte článek:

Finská královna Tarja Turunen se v rámci svého Final Storm Tour zastaví 16. října v Malé ČEZ Aréně v Pardubicích. Koncert začíná ve 20:00.

Jako support vystoupí skupiny Kings of Modesty (z Finska) a Furnaze (Anglie).
Tarja Turunen, která v roce 2005 opustila kapelu Nightwish se po krátké pauze vrhla na sólovou dráhu a výsledkem je přímo pohádkové album a názvem My Winter Storm (2007). Tarja tomuto albu vdechla celou svou sílu a osobní kouzlo, jakoby otevřela bránu své duše v níž zuří vichřice. Z jejího zpěvu opravdu mrazí!
Popularita této krásné sopranistky neustále stoupá a její show jsou vždy nezapomenutelným, intenzivním zážitkem, který svým uměním koření náš oblíbený bubeník Mike Terrana (ex-Rage, Masterplan, Axel Rudi Peel…atd.).
Tarja začala studovat hudbu když jí bylo šest let. V osmnácti nastoupila na Sibeliovu Akademii v Kuopio City, kde studovala klasický zpěv. V té době Tarjin spolužák Tuomas Holopainen nastartoval svůj akustický projekt a pozval Tarju, aby se připojila. Rekla ano, a tak zrodila se kapela Nightwish. Tarja vnesla do kapely Nightwish své až nadpozemsky silné charizma a stala se velmi rychle jednou z nejslavnějších metalových zpěvaček všech dob. Její tvář se pravidelně objevovala na titulcích všech prestižních hudebních časopisů na celém světě.
Věhlas kapely Nightwish stoupal, ale Tarja si i přes nabitý program vždycky našla chvíli na studium a další projekty. V roce 1999 vystupovala jako sólo zpěvačka v modením baletu Finské Národní Opery nazvaném The Evankeliumi a všechna odehraná vystoupení byla vyprodána. Tarjina kariéra metalové zpěvačky rostla v Nightwish závratnou rychlostí, přesto se rozhodla svůj zpěv nadále zdokonalovat a cvičit studiem na hudební Universitě v Karlsruhe v Německu. Jedním z nejnáročnějších roků byl pro ni pak rok 2004, kdy započala také svou sólo kariéru dlouho plánovaným vánočním albem. V té době se také alba skupiny Nightwish přehoupla přes magické číslo milion prodaných nosičů.
Rok 2008 započala Tarja velkolepě, hned dvěma cennými nominacemi na prestižní ocenění. První v anketě EMMA Awards, což je finská obdoba cen GRAMMY jako nejlepší finský umělec a v Německu byla pak nominována na ECHO Awards jako nejlepší nováček roku 2007.
Její novinková deska My Winter Storm byla krátce po vydání ve Finsku již platinová. Velký úspěch zaznamenává tato deska ale i ve zbytku světa, u nás je již zlatá.
Vstupenky: v předprodeji Ticket Art za 590 Kč, v den konání za 650 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz