Vypsaná fiXa a Horkýže Slíže nabízí svá alba

  • Vypsaná fiXa a Horkýže Slíže nabízí svá alba Fotogalerie (11)
    • 01.09.2009
    • Tisk

    Od 9. 9. 2009 9:09 hodin se začne nabízet Klenot od Vypsané fiXy a od 1. 10. novinka Horkýže Slíže.

    Sdílejte článek:

Od 9. 9. 2009 9:09 hodin se začne nabízet nové album Klenot od Vypsané fiXy a od 1. 10. se objeví novinka z dílny Horkýže Slíže za cenu, kterou si uživatelé určí sami.

T-Mobile ve spolupráci s kapelami Vypsaná fiXa a Horkýže Slíže připravil na začátek podzimu pro všechny milovníky československé hudby hned dva zajímavé projekty. Hudební portál t-music nabídne ke stažení nová alba obou skupin, přičemž slovenští příznivci Horkýže Slíže najdou tuto novinku také na stránkách tmusiccity.sk. Desky budou k dispozici za cenu, kterou si formace podle fanoušků za svá alba zaslouží. Ve svém mobilním telefonu tak příznivci mohou mít žhavé hudební novinky, a to až o měsíc dřív, než se dostanou na pulty obchodů a navíc bez čekání a za cenu, kterou si sami určí.
„Podobný model prodeje hudby jsme již vyzkoušeli letos v březnu ve spolupráci s kapelou Wohnout,“ říká Petr Dvořák, ředitel marketingu společnosti T-Mobile Czech Republic. „Koncepce ‚Zaplať, kolik si myslíš, že si kapela zaslouží‘ se nám přitom osvědčila. Během jednoho měsíce jsme zaznamenali celkem 45 000 stažení celých alb a 9 000 stažení jednotlivých singlů z alba Karton veverek,“ dodává.
Aktuální počiny obou skupin přináší řadu nových nápadů. Vypsaná fiXa točila své album Klenot během letošního února a března v Londýně. Zvuk měl na starosti Guy Fixsen (mj. Pixies, My Bloody Valentine nebo Slowdive), desku produkovali osvědčení producenti Jan P. Muchow a Dušan Neuwerth a mastering proběhl v londýnském studiu Metropolis pod dohledem Fixsena a Tonyho Cousinse. Album vyjde 9. 9. 2009 přesně v 9:09 na portálu t-music.cz. Fanoušci se tak ke Klenotu dostanou o více než měsíc dříve, než se objeví na pultech kamenných obchodů. Fyzické CD totiž bude v prodeji v distribuční síti až od 10. října.
Desáté studiové album kapely Horkýže Slíže je pojmenováno 54 dole hlavou podle unikátní milostné polohy, k jejímuž objevení hudebníky inspirovala starověká indická kniha lásky Kámasútra. Rovněž název pilotního singlu – Gándí Máhatmá – odkazuje na Indii. Na t-music.cz bude deska k dispozici již 1. října, v lisované verzi se objeví 21. října.
A jak se jednotlivé kapely dívají na prodej hudby v modelu „Zaplať, kolik si myslíš, že si kapela zaslouží“? Márdi z Vypsané fiXy podotýká: „Věříme tomu, že pořád existují lidé, nebo alespoň část, která chápe, že nahrání desky stojí spoustu energie, času a peněz. V případě, že jim naše deska něco ‚dá‘, tak nám taky něco dají a my zase nahrajeme další desku.“
„Horkýže Slíže se tímto krokem chtějí dostat blíže svým stávajícím i novým fanouškům a rádi jim nabídnou možnost zaplatit za hudbu, kolik sami uznají za vhodné,“ odpovídá Kuko, frontman skupiny Horkýže Slíže.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze