Norští Ungdomskulen si v LMB střihnou svůj sólo koncert

  • Norští Ungdomskulen si v LMB střihnou svůj sólo koncert
    • 28.08.2009
    • Tisk

    Název formace Ungdomskulen pro nás Středoevropany zní tak temně, že jej určitě musí nosit nějaký

    Sdílejte článek:

Název formace Ungdomskulen pro nás Středoevropany zní tak temně, že jej určitě musí nosit nějaký deathmetalový spolek chrličů krve ze Skandinávie. Naštěstí pro většinu z nás tomu tak není, pravda je jen to, že Frode Flatland, Kristian Stockhaus a Øyvind Solheim jsou ze severu, konkrétně z norského Bergenu. Ani jejich název neznamená nic zlověstného – v překladu je to “střední škola”, v podstatě gympl, dokument z turné Ungdomskulen by klidně mohl točit Tomáš Vorel.
Zvuk Ungdomskulen vytváří kytara, bicí a baskytara. Z bicích je podle slov kapely cítit tep velkoměsta, basa ctí zákon synkopy a jazzová kytara zní, jako by ji posedli hudební démoni. Nad tím vším se klene hlas Kristiana Stockhause, který je mírný, přesto nepostrádá přirozenou autoritu.
Všichni tři členové Ungdomskulen vyrůstali v Bergenu, užívali si pařby u kamarádů a poslouchali Sonic Youth, Becka či Sebadoh. Na přelomu století Frode a Øyvind začali postupně hrát hudbu v nejrůznějších lokálních skupinách a Kristian natočil dvě ceněná sólová alba. Roku 2004 se kluci dohodli, že budou hrát spolu. Nejprve sáhli po sebevědomém názvu Standing Ovation, pak se přejmenovali na Goddamnit a nakonec přešli k současnému jménu, s nímž prorazili za hranice svého domovského státu.
Už jejich debutová deska Cry Baby vyšla v roce 2007 v Británii na labelu Ever a dočkala se kladných hodnocení v ostrovních časopisech Uncut, New Musical Express a Kerrang! Jejich styl se dá charakterizovat jako směs nové vlny, progresivního rocku a zappovské avantgardy. Obzvlášť známí jsou pro svá koncertní vystoupení plná energie a elánu. Jedno z nich budete moci shlédnout i vy na české premiéře spolku Ungdomskulen v Lucerna Music Baru 11.října.
Vstupenky je možné zakoupit v sítiích Ticketpro , Ticketstream a Ticketportal za 200,– Kč na místě pak za 250,– Kč.
Více info na:
www.myspace.com/ungdomskulen  
www.ungdomskulen.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.