Český Brod zažije první bejbypankový festival

  • Český Brod zažije první bejbypankový festival Fotogalerie (4)
    • 28.08.2009
    • Tisk

    Tajný sen mnoha dětí i dospěláků bude možné splnit již tuto neděli 30. srpna v Českém Brodě.

    Sdílejte článek:

Tajný sen mnoha dětí i dospěláků bude možné splnit již tuto neděli 30. srpna v Českém Brodě.

V městském parku se od 13 hodin uskuteční historicky první hudebně divadelní bejbypankový festival – Kašpárkův Brod. „Máme festivaly vážné hudby, divadelní, rockové, folkové i dechovkové – jen ten bejbypank pořád nějak chyběl,*“ vysvětluje Jakub Nekolný, místostarosta Českého Brodu *„Ale nebude to pro nás úplná novinka, vždyť Kašpárek měl svoji stage na mnoha velkých i malých festivalech po celé republice,“ dodává duchovní otec Kašpárka v rohlíku David Dvořák.
Program premiérového ročníku pro malé i velké je našlapaný k prasknutí. Poprvé na jedné akci bude k vidění současně divadelní kabaret Kašpárek v rohlíku 1 i Kašpárek v rohlíku 2 – Kašpárek navždy. Správnou náladu navodí úvodní jízda traktorem nebo originální průvod městem, lícní svaly podráždí potrhlá groteska Sešli se 3 a stalo se a chybět nebude ani populární diskotéka DJ Kaspharka. Následovat bude závěrečný koncert, na kterém vystoupí Kašpárkovi věrní muzikanti s písničkami z obou CD Kašpárek v rohlíku – Mardi z Vypsané fixy, Blanka Šrůmová, Honza Kalina a další. Na cestu do peřin pak malé i větší návštěvníky vyprovodí Kašpárkův barevný Večerníček.
Kdo už někdy Kašpárka navštívil, ví, že kde je on, nemůže chybět ani jeho proslulá obří postel, bicí soustava pro profíky i amatéry a samozřejmě trampolína. Zlatým hřebem pak bude možnost stát se alespoň na chvíli popelářem a, jako strejda Jára z dnes už kultovní stejnojmenné písničky, se projet na stupátku popelářského auta.
Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i hudebních nosičů. Duchovním otcem Kašpárka je režisér a textař David Dvořák. K „početí“ ho více méně donutila absence kvalitní dětské muziky, která by byla schopná zaujmout dnešní děti a také neexistence mezigenerační zábavy určené pro společně pro malé i velké. Ve spolupráci se skupinou herců Jihočeského divadla v Českých Budějovicích tak vznikl jedinečný projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby.
A jak to na takovém Kašpárkově představení vlastně vypadá? „Velký se baví jako malý za přítomnosti malých a malý se baví jako vždycky, i když se občas za velké stydí. Prostě zapomeňte na slaboduché šišlající říkanky a ochutnejte pravý český bejbypank,“ láká David Dvořák.
Program:
Kašpárek traktoristou (12:15 – 13:00); kabaret Kašpárek v rohlíku 1 (13:00 – 14:00); Kašpárkova bicí soupravička (14:00 – 14:30), potrhlá groteska Sešli se 3 a stalo se (14:30 – 15:30); Každý chce bejt Strejda Jára (15:00 – 16:00); Kašpárkův pohřební pochod (16:00 – 16:15); Kašpárkova černá mše (16:15 – 16:30); kabaret Kašpárek v rohlíku – Kašpárek navždy (16:30 – 17:30); DJ Kaspharek (17:45 – 18:45); Kašpárkova bejbypanková škola (18:45 – 19:30); koncert Kašpárek v rohlíku (19:30 – 20:30) a Kašpárkův barevný večerníček před spaním (20:45 – 21:30).
Vstup pro dospělé stojí 50 Kč, bejbypankáči mají vstup zdarma.
Více na www.bejbypank.cz nebo www.cesbrod.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.