Andrea Bocelli – opera pod širým nebem

  • Andrea Bocelli – opera pod širým nebem Fotogalerie (35)
    • 25.08.2009
    • Tisk

    Udělejte si výlet do Polska spojený s krásným hudebním zážitkem. V sobotu 29. srpna zpívá Andrea Bocelli.

    Sdílejte článek:

Udělejte si výlet do Polska spojený s krásným hudebním zážitkem. V sobotu 29. srpna vystoupí od 20:30 na Stadionu Gwardii Andrea Bocelli.

Na varšavském stadionu Gwardia bude konat koncert jednoho z nejvýznamnějších sólistů všech dob – na velké scéně vystoupí v doprovodu sboru a symfonického orchestru Andrea Bocelli. Tento majitel úchvatného hlasu koncertuje pouze na několika koncertech ročně a letos je na jeho seznamu i Polsko.
Kdyby Bůh mohl zpívat, jeho hlas by zněl jako hlas Bocelliho. (Celine Dion)
Andrea Bocelli pochází z Toskánska, z vesnice Lajatico nedaleko Pisy. Narodil se s nevyléčitelnou oční chorobou, která způsobila, že ve dvanácti letech oslepl.Vystudoval sice práva na univerzitě v Pise, nicméně hudba ho přitahovala stále víc a víc. ”Inspirovaly mě operní árie z Pucciniho a Verdiho tvorby. Jsou nádherné,” říká Andrea Bocelli a dodává: ”Tehdy jsem byl také fascinován hlasem italského tenora Franka Corelliho.“ Když zjistil, že dává nedaleko jeho bydliště soukromé hodiny zpěvu, nechal právničinu právničinou a začal se u něj učit. Po večerech si vydělával hrou na piano v barech (hrál melodie od Sinatry, Aznavoura…), přes den se učil správně zpívat.
Superhvězda jménem Bocelli se zrodila v roce 1992. Od barového piana se v průběhu několika měsíců vyšvihl na mezinárodní pěvecké nebe. Všechno začalo tím, že italskému zpěvákovi Zuccherovi poslal Andrea svou nahrávku. Zucchero tehdy potřeboval druhý hlas do duetu Miserere, do písně, která se dodnes zpívá po celé západní Evropě při různých slavnostních příležitostech. ”Zucchero mi zavolal, nabídl mi spolupráci a já byl v sedmém nebi,” vzpomíná Bocelli.
Druhý velký úspěch přišel o dva roky později, v roce 1994. Andrea byl pozván na písňový festival v San Remu. Dosáhl absolutně nejvyššího počtu bodů v historii této soutěže a suverénně vyhrál první cenu. Objevil se ze dne na den a svým krásným hlasem smetl všechny své evropské konkurenty. Brzy nato nahrál své debutové album Il mare calmo delta sera a uspořádal šňůru úspěšných koncertů. Jeho školený hlas v pop písničkách se rázem zalíbil italskému publiku. A nejenom italskému. Alba Romanza, nebo (nejnovější) Sacred Arias s nenapodobitelně zazpívanou vánoční písní Tichá noc, mají obrovský úspěch v Německu, Francii, Británii, Nizozemsku…
Bocelli se stal jedním z nejvýraznějších hlasů. Natočil řadu duetů s hvězdami jako Luciano Pavarotti, Bryan Adams, Celine Dion, Sarah Brightman nebo Eros Ramazzotti.
Zbývající vstupenky: v předprodeji Ticketpro za 1.166 Kč.
Více informací: www.andreabocelli.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.