Evergrey na svém evropském turné Prahu neminou

  • Evergrey na svém evropském turné Prahu neminou Fotogalerie (11)
    • 29.08.2009
    • Tisk

    Evergrey navštíví na svém evropském turné i Prahu a vystoupí 17. září od 20:00 v klubu Exit Chmelnice.

    Sdílejte článek:

Švédská metalová skupina Evergrey navštíví na svém evropském turné i Prahu a vystoupí 17. září od 20:00 v klubu Exit Chmelnice.

Švédská metalová kapela Evergrey vznikla v roce 1996 a své první debutové album vydala o 2 roky později. Jejich hudba je rozdílná od normálního power metalu. Přidávají do ní různé temné zvuky podkreslené klavírovou linkou, která vytváří typický sound skupiny. Nezaměnitelný hlas Toma S. Englunda se začal šířit mezi fanoušky metalu nejdříve prvotinou The Dark Discovery a následně si již razil cestu albem Solitude, Dominance, Tragedy.
Nezaměnitelný mrazivý a přitom navýsost technický projev Evergrey nazastínili ani četné personální změny v kapele. Kytarista Henrik Danhage se brzy vyprofiloval jako skladatel a pomohl Tomovi ve formování podoby skupiny. Výsledkem bylo album In Search Of Truth, kterým Evergrey vstoupili do velkého světa progres metalu. Jejich schopnosti a stále se zlepšující kompoziční a aranžérské dovednosti dotáhly do maxima desky Recreation Day a The Inner Circle, kde švédská pětice definitivně definovala svůj originální zvuk a vyjadřování. Po DVD a živé desce A Night To Remember proto každý jejich příznivec čekal, zda se dokáží srovnat se situací, kdy je třeba vyrazit jiným směrem, nebo zda zvolí méně náročnou cestu. Protože však mluvíme právě o Evergrey, výsledek je opět vynikající, i když Švédové vstoupili na pole pro ně dosud neorané. Ale výzvy tato kapela přijímat umí a pokaždé je proměnila v posluchačský zážitek.
Složení skupiny: Jonas Ekdahl (bicí), Jari Kainulainen (basa), Tom Englund (vokály, kytara), Rikard Zander (klávesy), Henrik Danhage (kytary)
Diskografie: The Dar Discovery (1998), Solitude, Dominance, Tragedy (1999), In Search Of Truth (2001), Recreation Day (2003), The Inner Circle (2004), A Nigh To Remember (DVD, 2005), Monday Morning Apocalypse (2006), Torn (2008)
Vstupenky: za 450 Kč v klubu Exit Music Hall Chmelnice nebo v Ticketportal.
Více informací o skupině: evergrey.net, www.myspace.com/…cialevergrey

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze