Pavel Jakub Ryba zkouší s Michalem Davidem

  • Pavel Jakub Ryba zkouší s Michalem Davidem Fotogalerie (2)
    • 21.08.2009
    • Tisk

    Baskytarista Pavel Jakub Ryba zkouší s hitmakerem Michalem Davidem a vyjedou spolu na turné.

    Sdílejte článek:

Světoznámý jazzový baskytarista Pavel Jakub Ryba a kapela The Fish Men zkouší s hitmakerem Michalem Davidem a vyjedou spolu na turné.

Jazzman Pavel Jakub Ryba pokřtí na Pražském hradě své DVD ze společného turné s legendárním kytaristou světové jazz-fussion ligy Deanem Brownem, které proběhlo loni na podzim. Na koncerty letošního podzimu si Ryba pozve výjimečného hosta z české hudební scény, kterým je Michal David.
Koncert na Hradě se uskuteční 17. září s Rybovou kapelou s příznačným názvem The Fish Men ve složení Petr Valášek (basklarinet, zpěv), Milan Krajíc (tenor/soprán saxofon), Tomáš Křemenák (akordeon,tenor/so­prán saxofon, flétna), Fredy Bittner (kytara), Mikoláš Nop (bicí/perkuse) a Jiří Kollman (perkuse). „Budeme hrát vlastně ve stejné sestavě, která se mnou absolvovala loňské turné s Deanem Brownem, navíc ale doplněna o další hudebníky,“ dodal baskytarista Ryba.
Na své podzimní turné, které začne v stejně jako loni v říjnu, si Pavel Jakub Ryba pozval známého českého hitmakera Michala Davida. „Dohodli jsme se na tom, že s námi bude vystupovat jako speciální host na piano na vybraných koncertech,“ řekl Ryba.
Během příštího roku by společně oba muzikanti rádi v turné pokračovali po tuzemských letních open air festivalech. „V plánu na příští rok je také vystoupení na festivalu Jazz Montreux, který patří do první světové kategorie ve světě,“ nastínil své plány Pavel Jakub Ryba.
Hrát by se mělo převážně z Rybových skladeb, ale dojít má i na skladbu Michala Davida, kterou pro tento projekt speciálně připravil. Formaci s Michalem Davidem koncem příštího roku má opět rozšířit americký kytarista Dean Brown a anglický trumpetista Bryan Corbett.
Před Michalem Davidem se tradičního turné Pavla Jakuba Ryby účastnil například již zmíněný Dean Brown, Mike Stern, Josef Skrzek, Gary Lucas a další významné osobnosti ze světové scény jazzu.
Letos má za sebou Pavel Jakub Ryba úspěšné turné po prestižních klubech v USA a převážně divadelní vystoupení v Chille a Argentině.
Michal David se svým hlasem během letních měsíců podílel i na nové desce momentálně nejlepší české pop-punkové kapely Rybičky 48, kde působí syn Pavla Jakuba Ryby. Skladba ponese jméno Viva la Revolución jako stejnojmenné album, které má vyjít 9. 9. 2009.
Více informací: www.pjryba.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.