United Flavour v nominaci hudebních cen TV musiq1

  • United Flavour v nominaci hudebních cen TV musiq1 Fotogalerie (30)
    • 21.08.2009
    • Tisk

    United Flavour a AMO byli společně nominováni ve výročních cenách slovenské hudební televize musiq1.

    Sdílejte článek:

United Flavour a AMO byli společně nominováni ve výročních cenách slovenské hudební televize musiq1 v kategorii „musiq1 live“ za nejlepší živé vystoupení.

Hlasování probíhá na webu musiq1 ve dvou kolech. V prvním kole se od 10. 8. do 14. 9. vybírá z 10 kandidátů v každé kategorii. Druhé kolo, do kterého se dostanou 3 finalisté, proběhne od 15. 9. do 14. 10. Hlasovat lze z jedné IP adresy 1× za 24 hodin. Každý hlasující bude zařazen o slosování o ceny.
http://www.musiq1.tv/index.php?…
United Flavour s frontmankou Carmen mají za sebou již čtyři úspěšné koncertní roky. Na jaře 2008 slavili úspěchy v mezinárodní hudební soutěži International Live Award ve Vídni, kde obsadili v tvrdé konkurenci více jak tisíce kapel druhé místo. Vybrané skladby z debutové desky Unity vyšly na mezinárodních kompilacích a celé album bylo zařazeno do distribuce světových serverů obchodujících s hudbou. V rámci loňské festivalové sezóny navštívila skupina více jak dvacet akcí a vystoupila na zásadních reggae festivalech v sousedních zemích po boku světových hvězd jako jsou Max Romeo, Luciano, Sean Kuti, Alborosie a další. Během jara a léta navíc United Flavour rozjeli svůj vedlejší projekt doprovodné kapely s názvem Flavour Band. V roce 2008 doprovázel Flavour Band např. jamajský dancehallový kvartet Ward 21, duo Big Famili z Martiniku anebo slovenskou zpěvačku Tinu.
www.unitedflavour.com
Populární slovenskou skupinu AMO tvoří rapeři a producenti Opak, Moe a DJ Viktor Hazard. Skupina byla založena v roce 2003 a její zrod doprovázel velmi úspěšný singl Svet Patrí Mne / Čo Si Čakal? který katapultoval AMO na všechny důležité slovenské festivaly. Jsou známí energickými živými vystoupeními a originální hudební produkcí, která jemně přesahuje hranice hip hopu k jeho příbuzným stylům – reggae a dancehallu. V roce 2005 vyšlo úspěšné debutové album Originál, druhá deska s názvem Family Biznis vyšla v roce. Následovalo Opakovo sólové album Otvorenie (2008), jehož první singl Twist se dostal jako první hip hopový track ve slovenské historii do Top 10 tamních rádií. Jeden z nejpozoruhod­nějších projektů slovenské scény propojuje hip hop, reggae a dancehall originálním způsobem a jejich společný set s United Flavour tak bude velkým zážitkem pro příznivce urban music.
http://www.myspace.com/amo24hodin
musiq1 je hudební televize, která na Slovensku vysílá od října 2008. U příle­žitosti výročí svého vzniku se provozovatelé této televize rozhodli ocenit umělce, kteří pomohli její popularitě.
Slavnostní vyhlášení a předání cen se uskuteční v Banské Bystrici 15. října za účasti rumunské kapely Morandi.
www.musiq1.tv

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.