Please The Trees okoření australské The Drones

Projekt Please The Trees se zrodil během roku 2006 při setkání jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod jménem selFbrush. Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka již dlouho hledal skupinu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, které nastřádal do šuplíku mimo tvorbu pro selFbrush. Po několika společných zkouškách vzniklo ale z jamování něco víc než obě strany očekávaly, skupina se pojmenovává Please The Trees a začíná pomalu opatrně vystupovat na veřejnosti. Během několika měsíců si tak vybudovává zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.
Please The Trees mají za sebou úspěšná vystoupení na festivalech Eurosonic (Groningen, Holandsko), Colours of Ostrava či Music In The Park, koncertovali například i v rámci Febio festu, Famu festu a před hvězdami americké alternativní scény, skupinou Woven Hand na jejich prvním českém vystoupení v pražském Paláci Akropolis. Právě zde se mohla poprvé česká hudební veřejnost seznámit s prvními ukázkami z debutového alba Lion Prayer. Koncert proběhl zároveň jako křest singlu Wrong Along/Red Sky, který vyšel pouze v limitované edici padesáti kusů s originálními, ručními číslovanými obaly talentované malířky Laďi Gažiové. Singl byl vyprodán během několika týdnů. Debutové album skupiny Please The Trees s názvem Lion Prayer vyšlo 7.12.2007 u malého, nezávislého vydavatelství Václava Havelky Absent Hour Records. Ihned po vydání se albu dostává nadšeného přijetí kritiky i posluchačů a vrcholem pak byl jeho křest alba v téměř vyprodaném pražském Paláci Akropolis.
Nahrávání alba Lion Prayer probíhalo na živo ve dvou hlavních nočních sekvencích, a to 25. listopadu 2006 a 7. března 2007 ve studiu Airhead v Praze, za asistence Patrika Kučery (z také táborské, post-rockové formace C) a pod dohledem AH. Amáka aka. Michala Šťastného, člena úspěšných Sunshine, který také spolu s Please The Trees album Lion Prayer produkoval a postaral se o jeho mix. Mastering alba je dílem Štěpána Škocha ze studia Manon record. Poslední práce na výsledné zvukové podobě alba Lion Prayer proběhly 31. srpna tohoto roku. Výtvarnou stránku alba opět obstarala osvědčená Laďa Gažiová s pomocí Anežky Hoškové z volného sdružení výtvarníků a dalších umělců AM 180 collective.
Na albu Lion Prayer najdeme devět skladeb, pod jejichž hudební stránkou je podepsána celá skupina, texty jsou pak dílem Václava Havelky samotného. Please The Trees svou hudbou odkazují k tradicím angloamerické nezávislé scény, psychedelické noisové plochy doplňují křehké lyrické melodie, zajímavě vystavěné vokály a časté sbory o než se postaraly Lenka Krobotová, Anna Geislerová a Bethany Lacktorin (jinak Havelkova současná partnerka v selFbrush). Václav Havelka se touto nahrávkou již naprosto jistě etabluje do pozice jednoho z nejtalentova­nějších vokalistů české hudební scény. Please The Trees jsou pevně soustředěni na atmosféru jednotlivých skladeb, ale rozhodně jim nescházejí hitové ambice. Melodika písní může připomenout legendární The Replacements či Hüsker Dü, dokonalá práce s hlukovými atributy v souvislosti s melodií například Sonic Youth a experimentálnější polohu Wilco, vygradovaná atmosféra zase třeba polozapomenuté The Mission a schopnost napsat dokonale vystavěný hit třeba i takové megastar jakými jsou samotní U2. Přes výše zmíněné evokace zůstává tvorba Please The Trees pevně v rukou tvůrců samotných a také ve striktních in­tencích indie scény, čemuž napovídá odvážné rozhodnutí skupiny vydat album Lion Prayer, také v limitované edici a to 300 kusů, na malé nezávislé značce Absent Hour, přes několik nabídek velkých vydavatelských firem. První náklad alba 500 kusů byl vyprodán dva měsíce po vydání. Na letošní rok Please The Trees připravují vydání druhého, zatím bezejmenného alba, opět ve spolupráci s Michalem ‚Amákem‘ Šťastným a aktivní koncertování.
Obsazení
Vaclav Havelka – zpěv, kytara
Zdenek Kadlec – kytara
Karel Sychra – basa
David Koukal – bicí
Diskografie
Wrong Along / Red Sky – limitovaná edice singlu 5O kusů (2007, Absent Hour. Rec)
Lion Prayer – debutové album (2007, Absent Hour Rec.)
Vstupenky na koncert The Drones, kde Please The Trees vystoupí jako support, jsou k zakoupení za za 200,– Kč + poplatky v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků). Na místě za 300,– Kč. Klub bude otevřen od 20:00.
Více info na:
www.myspace.com/…nesthedrones
www.thedrones.com.au
www.myspace.com/pleasethetrees
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion
www.musicbar.cz
www.facebook.com/dsmacku
zdroj: www.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.