Festival České hrady skončil

  • Festival České hrady skončil
    • 10.08.2009
    • Tisk

    Po pěti prázdninových víkendech skončil hudební festival České hrady, který navštívilo 30 tisíc lidí.

    Sdílejte článek:

O víkendu skončil na hradě Rožmberk jubilejní pátý ročník hudebního festivalu České hrady, který navštívilo 30 tisíc lidí.

Poslední zastávkou festivalu České hrady byl Rožmberk nad Vltavou, kde se letos konal festival vůbec poprvé. Město, kterému vévodí hrad Rožmberk, patří k těm nejhezčím v Čechách, což patřičně ocenili i návštěvníci festivalu, kteří si nenechali ujít festival ani návštěvu hradu. Na poslední festivalový víkend se sjelo více než šest tisíc návštěvníků, festival tak dohromady navštívilo třicet tisíc lidí. Návštěvnost festivalu předčila očekávání samotných organizátorů, kteří avizovali, že na festival přijede dvacet pět tisíc lidí. Díky patří všem, kteří na festival v pěti českých regionech přijeli a chovali se tak, že festival proběhl bez zásadních zásahů policie nebo zdravotníků.
Letos organizátoři nabídli v rámci deseti dnů vystoupení předních českých kapel jako jsou Chinaski, Monkey Business, Vypsaná Fixa, Sunshine nebo Wohnout, na festivalu také exkluzivně a společně vystupovali Divokej Bill s Čechomorem ve speciálním dvouhodinovém setu. Páteční komornější program patřil Bratrům Ebenům, Danu Bártovi, Jiřímu Schmitzerovi, v hradních prostorách vystupoval i David Koller. Program festivalu se snažil představit i méně známé nebo žánrové české hudebníky, letos po Čechách s festivalem putoval projekt Niceland, taneční skupina Skyline nebo hiphopoví Vladimir 518 & Hugo Toxxx. Na festivalu nedošlo za celou dobu konání k jediné programové změně, tedy všichni interpreti vystoupili v předem avizovaných časech a v kompletním složení.
Páteční večerní program festivalu se v případě možností konal vždy přímo v hradních prostorách, jak je to možné na Točníku, Kunětické hoře a Švihově, který je jako jediný z těchto hradů situován na vodě. Na Bezděz ani Rožmberk nelze kvůli jejich umístění dopravit techniku, takže se celý festival odehrál v podhradí. Sobotní celodenní program byl letos rozšířen a kromě dvou hudebních pódií vyrůstalo v areálech festivalu vždy ještě třetí pódium Kašpárek v rohlíku. Bejbypunkové uskupení, které hraje písničky pro děti a jejich rodiče, patřilo k příjemné alternativě hudebního programu. Během koncertů Kašpárka v rohlíku, ve kterém hraje i zpívá Márdi z Vypsané Fixy, bylo v Kašpárkově městečku vždy plno.
“Osvědčila se nám spolupráce s lidmi z Kola pro život, s nimiž jsme společně založili projekt Na kole za památkami a historií, ve kterém chceme příští rok pokračovat,” uvedl jeden z organizátorů Michal Šesták. Festivalové úschovny pro kola sice zatím nebyly stoprocentně zaplněné, ale zájem ze strany cyklistů, kteří o víkendech projíždějí těmito lokalitami, byl poměrně velký. “Do dalších letech uvažujeme rozšířit celý festival České hrady.CZ, který navštěvuje rok od roku více lidí, svou pozornost chceme věnovat i projektu spojení cyklistiky a památek,” dodal Michal Šesták.
Organizátoři už nyní uvažují o tom, jaké kapely by měly vystoupit na festivalu České hrady.CZ v příštím roce. „Festival děláme pro ty lidi, kteří k nám jezdí, a je pro nás důležité, co oni považují za kvalitní hudební program. Rádi uvítáme jejich tipy na příští už sedmý ročník festivalu,“ shrnul druhý z organizátorů Viktor Souček.
Festival pořádal po celou dobu konání i fotografickou soutěž pro veřejnost o hodnotné ceny, informace o této soutěži a o samotném festivalu je možné dohledat na www.ceskehrady.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.