Novinka My Chemical Romance

My Chemical Romance nahrávají po třech letech nové album s producentem Brendanem O'Brienem.

Kapela tak naváže na předešlou desku The Black Parade z roku 2006, která v mnoha zemích získala platinu.
My Chemical Romance jsou momentálně ve studiu v Los Angeles, kde pracují na dlouho očekávaném čtvrtém studiovém albu se zkušeným producentem Brendanem O'Brienem. O'Brien je známý především díky své práci pro Pearl Jam, Stone Temple Pilots, Bruce Springsteena, Aerosmith a mnoho dalších.
Kapela začala pracovat na nových skladbách v květnu 2008, asi týden po ukončení více než ročního turné ke koncepčnímu albu The Black Parade.
Frontman kapely Gerard Way se ale vyjádřil, že to, co vytvořili, získalo lepší podobu až o šest měsíců později. Je to jejich první album, které nezachovává stejný koncept.
“Vyjádřit jaké toto album je, řekl bych, že My Chemical Romance jsou tou nejčistší, destilovanou verzí sebe samých”, říká Way. “Žádné zvony a fanfáry, soustředili jsme se na melodii a skladbu. Pokud to nefunguje v místnosti mezi námi pěti, pak se nesnažíme, aby to fungovalo ve studiu s efekty a smyčcovou sekcí. Práce na předešlém albu The Black Parade nám dovolila pochopit, co hudebně fungovalo a co ne, byl to experiment, zamíchali jsme tam tolik prvků, které bychom normálně nepoužili. Někdy musíte něco opustit, abyste se mohli vrátit zpátky tam, z čeho jste vyšli. Práce na novém albu se mi jeví jako kulminace všeho, co jsme se za celou dobu naučili jako hudebníci i skladatelé.”
Kytarista Ray Toro přidává: “Myslím, že směr nového alba je perfektní směsí toho, co jsme zkusili na Black Parade a na Revenge. Po Black Parade jsme byli připraveni na agresivnější zvuk, podobný jako na Revenge, ale ještě o něco tvrdší. Protože jsme byli na turné k Black Parade tak dlouho, chtěli jsme udělat něco úplně jiného, téměř něco jako přetvoření nás samých.”
S nahráváním nového alba se obrátili na producenta O'Briena, kterého Way popisuje takto: “Je skvělé s ním pracovat, zažíváme i hodně srandy. Má neuvěřitelnou schopnost dostat z nás to nejlepší, co můžeme momentálně nabídnout, což jsme vlastně chtěli.”
The Black Parade, album vydané v roce 2006, se vyhouplo na 2. místo v Top 200 albové hitparádě časopisu Billboard s prodejem více než 240 000 nosičů za první týden od vydání. Album se čtyřmi rockovými hitovými singly bylo oslavované i kritiky. Také v České republice kapela zaznamenala obrovský úspěch díky singlu Welcome To The Black Parade.
My Chemical Romance z New Jersey objeli na turné celý svět, včetně památného koncertu v Praze. Vyvrcholilo v jejich domovském New York City's Madison Square Garden v květnu 2008. “Co jsme přenesli z Black Parade je cit a tvořivá jiskra, kde je cokoliv možné, kromě natlačení hudby do 3 minut a 30 vteřin”, říká Toro. “Mohu říct bez nějakého přehánění, že toto je naše doposud nejlepší deska. Zlepšili jsme se jako muzikanti i jako skladatelé a už se nemůžeme dočkat až to lidi uslyší. Je to extrakt, to nejlepší, co kapela momentálně může nabídnout.”
Nové album My Chemical Romance vyjde pravděpodobně v první polovině roku 2010.
Více informací na www.mychemicalromance.com, včetně videozáznamu kapely ze studia.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.