Český Krumlov 2009

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov pokračuje v sobotu 8. srpna v Pivovarské zahradě koncertem Karla Gotta, Evy Urbanové a Terezy Mátlové.

Tváří letošního Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov je světová sopranistka Renée Fleming.
Tuto sobotu, 8. srpna, dojde v Krumlově k propojení klasiky a popu během jednoho koncertu. Na pódiu od 20:30 a 22:30 společně vystoupí mistři svého oboru, Karel Gott, Eva Urbanová a Tereza Mátlová.
Ani jednoho z nich určitě není potřeba představovat, tak snad jenom pro úplnost.
Tenor Karel Gott je bezpochyby nejvýznamnější český interpret populární hudby. Jeho kariéra trvá více než pětačtyřicet let. Na jeho neotřesitelném postavení v rámci české populární hudby se nic nezměnilo ani v letošním roce, kdy oslavil své 70. narozeniny.
Sopranistka Eva Urbanová se díky svému fascinujícímu jevištnímu výrazu a zvučnému hlasu stala první dámou české operní scény. V tomto roce se vrátí na festival už podruhé, účinkovala v Dvořákově opeře Rusalka coby Cizí kněžna.
Organizátoři položili otázku: To bude Eva Urbanová zpívat pop a Karel Gott operu?
Možné by to jistě bylo, ale Eva Urbanová všechno uvádí na pravou míru:
„To je zajímavý nápad, ale určitě to tak nebude. Karel Gott bude zpívat své písničky a já si s radostí zazpívám své „pop-rock árie“. Existuje totiž řada populárních písní, které se svou náročností a krásou rovnají operním áriím. Setkání s Karlem Gottem na pódiu je pro mne vždy mimořádnou událostí. Pro mne je Karel Gott popovým zpěvákem číslo jedna. Král popu, kterého zatím nikdo nepřekonal. Diváci se opravdu mají na co těšit.“
Sopranistka Tereza Mátlová hostuje jako sólistka v Národním divadle a na významných světových operních scénách, kde ztvárnila řadu rolí. Společně s Karlem Gottem, Evou Urbanovou a Danielem Hůlkou vydala sólové CD a další s názvem Hvězda betlémská. Zpívá Cosettu ve světovém muzikálu Les Misérables – Bídníci a Ellen v muzikálu Miss Saigon.
Boom!Band je hudební skupina, která se zaměřila mimo jiné na doprovázení domácích pěveckých hvězd.
Vstupenky: v předprodeji Ticketstream za 390 Kč, v prodejních místech v Českém Krumlově včetně večerní pokladny před koncertem.
Více informací: www.festivalkrumlov.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.