Počertech velkej koncert Kabátů

  • Počertech velkej koncert Kabátů Fotogalerie (4)
    • 06.08.2009
    • Tisk

    12. září se od 20:00 na Vypichu odehraje „Počertech velkej koncert“ úspěšné kapely Kabát.

    Sdílejte článek:

12. září se od 20:00 na Vypichu koná „Počertech velkej koncert“ úspěšné kapely Kabát. O měsíc dříve odstartují ostrou přípravu.

„Počertech velkej koncert“ naší v posledních letech nejúspěšnější kapely Kabát se blíží. Už 11. srpna začíná sestava Vojtek – Špalek – Váňa – Krulich – Hurčík ostrou přípravu na koncert.
Kapela intenzivně zkouší ve svém „domovském“ městě – v Teplicích a od 11. do 13. srpna bude na Kladně (kulturní dům Kladno Sítná) nastavovat digitální zvukové pulty, a testovat nový monitorový „in ear“ systém.
„Počertech velkej koncert“ je zajímavý (mimo naprosto nadstandardního technického a prostorového řešení) tím, že se neváže na žádný nový CD nosič, ale Kabát zde se svými fanoušky oslaví poprvé ve své historii jubileum kapely, a to 20 let ve stejné sestavě.
Jak sama kapela uvádí:
„Každou chvíli někdo slaví nějaké ty kulatiny, nebo někdy „pseudo kulatiny“, některé formace propagují své koncerty a turné jako zaručeně „poslední“ ve své kariéře, každý druhý koncert a turné je „Mega koncert“ a „Mega turné“… a to nás od toho tak nějak odrazovalo. Změna smýšlení nad touto otázkou nastala po turné Corrida v roce 2007, kdy jsme si užili opravdu vysoké návštěvy koncertů, a po shlédnutí několika „fakt velkých koncertů“ velkých kapel ve světě, jsme si řekli, jaké to může být, když přijde takový velký počet fanoušků na jeden koncert, na jedno místo? Už tak se dá energie na koncertech Kabátu téměř krájet, a co je dál…? No, a tak jsme se domluvili, že důvod tu je, a soustředit všechnu tu techniku a zároveň všechen ten lidský energetický potenciál na jednom místě, není možná až tak „blbej a zanedbatelnej“ důvod! Nebudeme „přizdisráči“! Intelektuálové a někteří hudební kritici budou mít alespoň zase o čem psát, a my všichni možná popřeme ten mýtus, že musí přijet světové jméno, aby se sešlo tolik lidí na jednom místě, a prostě si to užili! Tak teď je už jen na nás všech, jestli tento mýtus padne… „.
Informace o skupině: www.kabat.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze