Novinka Monkey Business

  • Novinka Monkey Business Fotogalerie (12)
    • 03.08.2009
    • Tisk

    Ve Žlutých lázních se ve čtvrtek 6. srpna od 19:30 bude křtít. Monkey Business donesou své šesté album nazvané Twilight of Jesters?

    Sdílejte článek:

Monkey Business vydali po dvou letech letos v únoru své šesté řadové album s názvem Twilight of Jesters? Obsahuje třináct písní a, jak je u Monkey zvykem, nebudou chybět zajímaví hosté. Fanoušci se mohou těšit na již v minulosti osvědčený hlas Glenna Hughese (ex-Deep Purple, Black Sabbath) a nově se ve dvou skladbách představí Ashley Slater (Freak Power), rapper James Cole a Vlasta Třešňák.

Album bylo nahráno ve studiu Romana Holého a finální mastering svěřili Monkey rukám nejpovolanějším – Milesi Showellovi z londýnského studia Metropolis. Seznam interpretů, kterým Miles vytvořil finální zvuk, je opravdu úctyhodný. Od Depeche Mode přes Faithless, Fatboy Slima, Underworld a Groove Armadou nekonče.

Nové CD se proto může pochlubit vlahým londýnským zvukem a Miles také svým komentářem k tomuto albu složil skupině nečekanou poklonu: „Toto album jsem si skutečně užil a věřte mi, že něco takového neříkám každý den.“

Šestá deska Monkey Business nabízí výlet do nejskrytějších zákoutí lidského srdce. Skupina se citlivě noří do témat jako je konformismus, otázka viny a odpuštění, soucit, monogamie, revoluční změna systému, liposukce, stárnutí našich idolů a teoretická demogracie. To všechno je podáno s příznačnou grácií a navíc s elektronicko-psychedelickým espritem.

A co si o albu myslí jeden z hostů – Ashley Slater? „Co se stane, když nekonečné množství opic dostane nekonečné množství funku a hudebních nástrojů? Myslím, že by to znělo tak trochu jako Monkey Business. Zvuk je asi něco jako kdyby Donald Fagen souložil s Earth,Wind and Fire a George Clinton to natáčel na kameru. Oceňuji vtipné texty, skvělé vokály, virtuózní hudebníky a to vše je řízeno Holou rukou. Byla pro mne pocta si s Monkey zahrát a mé jediné zdravé oko slzelo dojetím. Měl jsem navíc šanci se objevit na jejich albu s řadou světových hráčů, díky čemuž se mnohem snadněji vyrovnávám se svou závislostí na internetové pornografii. Ať se vám daří!“

Vstupenky v předprodeji Ticketpro za 299 Kč.

Více informací: www.monkeybusiness.cz

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.