Na vlnách Mc Duro

  • Na vlnách Mc Duro
    • 02.08.2009
    • Tisk

    Česká dance formace Mc Duro hraje taneční hudbu západního stylu už sedmnáct let.

    Sdílejte článek:

Česká dance formace Mc Duro hraje s vedoucím Dušanem Pavlicou taneční hudbu západního stylu už sedmnáct let. V posledním období úzce spolupracují se slovenskou skupinou Papajam.

MC Duro se dali dohromady v roce 1992. Po šesti letech Dušan Pavlica obměnil obsazení (z původní sestavy zůstal sám), přidali se k němu David a Petr Návarovi a tak už to zůstalo. Jejich debut nesl paradoxně název Comeback (2001), druhé album se jmenovalo Tajemný vesmír (2002). Obě nahrávky obsahují většinou rychlejší skladby. V roce 2004 vyšla jejich třetí deska 1×3, skladba Když jsem měl peněz víc byla úspěšná v hitparádách. Následoval Dance World (2006).
V loňském roce skupina vydala singl MC Duro Revolution (2008) s písní Na vlnách času, kterou si oblíbili posluchači Eurodance nejen u nás, ale i na Slovensku a v Polsku. Autory hudby jsou Petr Návara a Dušan Pavlica (ten píše i texty). David pak působí jako šéf jejich nahrávacího studia a má na starosti finální mastering skladeb. Dušan Pavlica je i producentem.
Ještě většího úspěchu se dočkala píseň Nejsem sám, kterou MC Duro natočili společně se slovenskou skupinou Papajam. Vznikla tak, že část písně natočili ve svém studiu a zbytek dotočila slovenská skupina PapaJam. Obě skupiny se poprvé viděly na společném křtu písně v Bratislavě a vystoupili na festivalu Picnick v Kroměříži. Následoval boom jejich společné písně na rozhlasových vlnách, drží se na předních místech několika hitparád. Nezapadla ani jejich stěžejní píseň Na vlnách času, která se dočkala videoklipu i pozvání do Slovenské televize, kde představili další písně alba Revolution.
Složení skupiny: Dušan Pavlica (klávesy, texty a zpěv), David Návara (zpěv a mix) a Petr Návara (klávesy).
Více informací: www.mcduro.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.