Festival České hrady - Bezděz

  • Festival České hrady - Bezděz Fotogalerie (3)
    • 28.07.2009
    • Tisk

    Festival České hrady navštívilo už přes 15 tisíc lidí. Nadcházející víkend je na řadě Bezděz.

    Sdílejte článek:

Festival České hrady navštívilo už přes 15 tisíc lidí. Nadcházející víkend je na řadě Bezděz.
Na Točníku, Kunětické hoře a Švihově už proběhl pátý ročník festivalu České hrady. Během tří víkendů navštívilo festival přes patnáct tisíc lidí. V rámci jubilejního ročníku organizátoři festival rozšířili o pátý hrad Rožmberk. Nadcházející víkend se festival přesune na Bezděz, poté bude putovat na poslední místo – a to právě na Rožmberk.
Bezděz je první zastávkou v rámci festivalu, kde vystoupí právě Bratři Ebenové, které je tedy možné vidět ještě na Rožmberku. “Máme radost, že Bratři Ebenové přijali pozvání na festival České hrady, protože právě oni koncerty velmi šetří,” uvedl Michal Šesták. Bratři Ebenové si zakládají na prostředí, ve kterém vystupují, právě hradní atmosféra je jim blízká. V současné době vystupují bratři Marek, Kryštof a David s dalšími hudebníky s rockovou rytmikou.
Velmi žádaná jsou v rámci hradních klání také exkluzivní společná vystoupení Divokýho Billa s Čechomorem, koncerty Chinaski, Wohnoutů nebo Monkey Business.
Festival České hrady letos nabízí kromě dvou hudebních pódií návštěvníkům také program pro děti v podobě třetího pódia, kde během sobotních odpolední vystupuje s několikahodinovým programem Kašpárek v rohlíku.
Festival má letos rekordní návštěvnost, organizátoři očekávají, že ho dohromady navštíví kolem 25 tisíc lidí.
Na Bezdězu na Liberecku (31. 7. – 1. 8.) a na Rožmberku v jižních Čechách (7. – 8. 8.) vystoupí: Bratři Ebenové, Divokej Bill & Čechomor, Gang Ala Basta, Chinaski, Hentai Corporation, Monkey Business, Kašpárek v rohlíku, Niceland, Jiří Schmitzer, Skyline, Sunflower Caravan, Sunshine, Tleskač, Vladimir 518 & Hugo Toxxx, Vypsaná Fixa a Wohnout.
A kastelán hradu vám určitě poví, že Bezděz je opředen mnoha tajemstvími. Říká se, že zde mniši ukryli poklad. Tuto pověst si vyposlechl i Bedřich Smetana, který na její námět vytvořil operu Tajemství. Další legenda vypráví příběh o tajemné chodbě. Tou měla utíkat do vesnice Kunhuta se synem Václavem, pro které se stal hrad nedobrovolným vězením.
Více informací: www.ceskehrady.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.