Mattafix: Praha je proslulá a už se jí nemůžeme dočkat

  • Mattafix: Praha je proslulá a už se jí nemůžeme dočkat
    • 06.04.2008
    • Tisk

    Hlavními hvězdami pátého ročníku jarního Sázavafestu bude „bezproblémové“ britské duo Mattafix. Marlon Roudette a Preetesh Hirji se do České republiky vrátí po dvou letech, kdy se premiérově představili festivalovému publiku a „zarockovali pro lidi“. O vzpomínkách na toto vystoupení, natáčení v uprchlickém táboře nebo pořekadlu o chlapeckých slzách jsme si popovídali se zpěvákem Marlonem.

    Sdílejte článek:

**Do České republiky se vracíte po dvou letech, vzpomínáte na své první vystoupení tady u nás?

**
Vzpomínáme, bylo to fantastické a opravdu pozitivní… Myslím si, že jsme naší živou show překvapili hodně lidí.
**
Zajímáte se o kulturu a historii měst, ve kterých vystupujete. Co si myslíte o České republice?**

Těším se, že se toho o vaší zemi dozvím víc. Je pro mě důležité porozumět souvislostem, ve kterých hrajeme. Praha je proslulá a už se jí nemůžu dočkat.

Nějaká speciální místa, která byste chtěl navštívit? 
Chci vidět všechno!

Pamatuju si váš první koncert – hit Big City Life jste hráli dvakrát, z toho jednou v úžasné akustické verzi. Vystoupíte s něčím speciálním i na Sázavafestu?
K té akustické verzi – myslím si, že právě ta ukazuje, jak skvělý song Big City Life je. Stále ji občas hrajeme, všechno to záleží na publiku, jak to cítí…**

**
**Vypadá to, jako byste byli neustále na turné. Nenudí vás to už občas?

**
Pokud jde o mě, koncertování miluju. Poznávání nových lidí, cestování a vystupování, nedokážu si představit lepší povolání. Samozřejmě jsou tu některé věci, které mě na tom nebaví, ale naučil jsem se vzít si z toho to nejlepší. 

Oba jste různého původu, což přináší hodně zajímavých nápadů, ale možná i rozporů. Hádáte se často?
Nikdy nepřemýšlíme o našich odlišnostech, dokud se nás na to někdo nezeptá. Londýn je natolik rozmanitý, že to bereme jako naprosto přirozené, že žijeme a pracujeme s mnoha lidmi z různých etnických skupin.
**Při posledním turné jste navštívili třicet měst. Které na Vás zapůsobilo nejvíc nebo vás chytlo za srdce?

**
Výjimečný vztah máme k Jižní Africe, sem jsme se i vrátili, abychom tu natočili pár písniček. Ale každé město má své speciální kouzlo.
 
Videoklip k singlu Living Darfur vznikal ve válečné zóně na hranicích Chadu a Darfuru, kde za poslední čtyři roky zemřelo přes dvě stě tisíc lidí. Muselo to být pro vás hodně emotivní…

Byl to zvláštní zážitek. Uprchlický tábor ve válečné zóně není tím pravým místem pro hudební byznys. Ale byli jsme tam na misi, abychom docílili jakéhosi uvědomění… Takže z této stránky to vnímám jako pozitivní zkušenost. 
**Vystoupili jste také v Tel Avivu, zpěváci se většinou bojí koncertovat v takovýchto oblastech…

**
Především my, jako Mattafix, hrajeme všude na světě. Tel Aviv není až tak nebezpečný, města na severu a blíž k izraelským odpůrcům jsou daleko riskantnějším místem.

**
Na vašich cestách jste viděl „potoky slz tekoucí z nebes“ –****brečel jste občas, nebo jste zastáncem pořekadla, že muži nepláčou?**

Občas jsem uronil pár slz a není to nic, za co bych se styděl.
**Největší hit Big City Life jste napsal jako poslední píseň vašeho debutového alba. Vzpomínáte si ještě, kde, kdy a v jaké náladě jste ho složil?

**
Jasně… Nejdřív jsem vymyslel slova, když jsem seděl na posteli ve svém londýnském bytě… Nečekal jsem, že to bude tak dobrý song, když jsem ho napsal, ale to jsem se sakra spletl!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.