Tři sestry na jachtě

 • Tři sestry na jachtě Fotogalerie (3)
  • 24.07.2009
  • Tisk

  Jachtařský tým Tři sestry na mistrovství světa v jachtingu vybojoval výborné 10. místo.

  Sdílejte článek:

Jachtařský tým hudební skupiny Tři sestry získal na mistrovství světa v námořním jachtingu v italském Brindisi výborné 10. místo.

Tým v čele s baskytaristou stejnojmenné kapely Tomášem Doležalem, doplněný o profesionální jachtaře, kormidelníka Milana Hájka a taktika Davida Křížka, se zúčastnil mistrovství světa v námořním jachtingu v italském Brindisi, kde vybojoval výborné 10. místo.
Závod se konal od 7. do 11. července. Na start se sjelo 77 lodí. Nechyběli zde ti nejlepší světoví jachtaři, známí z olympijského jachtingu či ze závodů o Pohár Ameriky nebo Volvo Ocean Race. Soutěžilo se ve dvou kategoriích dle rychlostních handicapů lodí.
Tým Tři sestry nezahájil závod zcela ideálně. Hned v první rozjížďce protnula posádka startovní čáru o několik málo vteřin před startovním výstřelem a musela se vracet, aby přestupek odčinila. To znamenalo hned v úvodu ztrátu přes 4 minuty a 36. místo v cíli. V druhé úterní rozjížďce pak následovalo 13. místo.
Na středu a čtvrtek byly vypsány dlouhé etapy o celkové délce přes 80 námořních mil. Tady posádka nezaváhala a předvedla již od začátku dobrý taktický výkon. Nakonec tedy 6. a 5. místo.
V pátek před startem se na týmové lodi Bénéteau First 40,7 – Three Sisters roztrhla přední kevlarová plachta a s náhradním oplachtěním nebyla rychlost ideální. I tak posádka zabojovala s dojezdy 5, 20 a 10. S tím, že v první z rozjížděk protnula cíl dokonce na prvním místě, ale po přepočtu handicapů z toho byla pátá pozice.
Sobota měla být finálovým dnem. Na programu byly dvě rozjížďky, jejichž odjetí by umožňovalo škrtnout z výsledků nejhorší umístění. Pro Tři sestry by to znamenalo zisk 16 bodů do celkového hodnocení. To se však nestalo, protože závodní komise se rozhodla pro extrémně silný vítr závod předčasně ukončit. Tři sestry si tak z mistrovství světa odvážejí výborné 10. místo (z celkem 41 startujících lodí v jejich kategorii).
Ještě lépe si v druhé závodní skupině vedla česko-brazilsko-řecká posádka týmu Bohemia Express kapitána Richarda Vojty, která vybojovala úžasné 6. místo.
Nyní čeká některé členy posádek nelehký úkol. Dopravit přes rozbouřené moře lodě zpět do domovských přístavů. Tři sestry si s tím ale hlavu nelámou. Čeká je nefalšovaná jachtařsko-punková oslava!
Celkové výsledky:
ORC A

 1. Melity IV (Řecko)
 2. MAN (Itálie)
 3. I.Nova (Itálie)

… 6. Bohemia Express (Česko-Řecko-Brazílie)
ORC B

 1. Low Noise (Itálie)
 2. Sagola (Itálie)
 3. Alvarosky (Itálie)

… 10. Tři sestry (Česko)

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.