Exkluzivně z Kolína - bez medvědů, zato s Anetou

  • Exkluzivně z Kolína - bez medvědů, zato s Anetou Fotogalerie (1)
    • 26.03.2008
    • Tisk

    Aneta Langerová se v současné době „dotýká“ svých fanoušků na klubovém turné a naděluje jim jednu pecku za druhou – ať už v podobě Vysokého napětí nebo „spousty andělských“ hitů. Se sympatickou zpěvačkou jsme se setkali u Kolína, kde nám i bez hravých medvědů ochotně zodpověděla všechny naše dotazy.

    Sdílejte článek:

Přestože ze sebe na pódiu vydala všechno a přihodila ještě dobrou půlhodinku trénováním rukopisu se svými fanoušky, působila mladá zpěvačka při interview pohodově a svěže. V první části našeho rozhovoru jsme si popovídaly o úpadku-neúpadku, textech dobře sedících v puse nebo „hrůzných“ hypotézách. Příští týden se tu dočtete, jak Aneta prohání desetinné čárky, „bojí“ se fanoušků na Rock For People nebo si dopřává adrenalinový doping s Janem Budařem.
**Jak se vám líbil dnešní koncert?

**
Na začátku to bylo strnulé. Hodně diváků sedělo a postávalo vzadu, takže to byl pro mě trochu nepříjemný pohled, na který nejsem zvyklá. Pak ale vystoupení nabralo úžasnou atmosféru. Hodně jsem se do toho položila, celá kapela hrála skvěle a fanoušci se pořádně rozhýbali – bylo to hrozně hezký.

**Který song jste si nejvíc užila?

**
Vyblbla jsem se na písničce Když nemůžu spát, protože tam mě strašně baví ten rif. Navíc jsem dneska měla „nabitější“ náladu. Z toho důvodu mi vyhovovaly tvrdší písně, takové ty co hodně křičej…

Dřív jste na pódiu působila hodně staticky, ale teď jste se odvázala… Bylo to jenom dneškem anebo už celkově opadla tréma?
Myslím, že to nebylo jenom dneškem. Cítím se být jistější – vím, co chci na pódiu dokázat a celý koncert se o to snažím. Hrozně si to poslední dobou užívám.
**Víc než na začátku…

**
Určitě, protože předtím to byla taková ta tréma sama o sobě.

**Kdy vás čekají další vystoupení?

**
Na podzim vyrazíme na další koncerty po klubech. Bude jich hodně. Potřebuju hrát, protože mám hrozně moc energie a musím se nějak vybít, takže musím pořád něco dělat.(smích)

Teď se vrátím k vašim začátkům. Pryč je to naprosté šílenství a davy… Ustoupila jste ze zaslepené slávy a přešla z hal do klubů. Kde se cítíte líp? Obojí má svá pro i proti …
Určitě… Je tam velký rozdíl – mezi úplně mrňavým klubem, kam přijde třeba dvě stě lidí, a pak kulturákem nebo halou. Asi mám radši ten bližší kontakt, protože díky němu se člověk dokáže víc odvázat, je to pak větší euforie.
Když srovnáte alba Spousta andělů a Dotyk –****tím, že jste se vyhranila a opustila mainstream, jste přišla o spoustu příznivců a naopak získala ty bližší a osobnější. Média to však občas prezentují jako úpadek. Zajímalo by mě, jak to cítíte vy sama?
Vím, že ztrácím „masu“ fanoušků, ale na koncerty pořád chodí hodně posluchačů. Jde o různorodou směsici lidí, do kterých bych to ani neřekla. Je to od těch nejmenších až po osmdesátileté diváky, což je nádherné. Navíc chodí jak lidi, kteří poslouchají tvrdou muziku, tak ti jemnější. I z toho důvodu je to pro mě hrozně zajímavé a necítím to jako úpadek.
Začala jste si psát i texty. Jaký je pro vás rozdíl zpívat vlastní věci a naopak ty, které pro vás složil někdo jiný?
K textu, který jsem si napsala, nemusím získávat vztah, protože už ho mám – mám ho od první noty. Je to o tom získat vztah k cizím slovům, pochopit co nejlépe autora – co tím myslel. Jakou hloubku v konkrétním příběhu dokáže text zobrazit a potom si to převést na své osobní prožitky. Je to zvláštní kombinace… Ale pak si myslím, že v tom není až takový rozdíl. Vlastní texty ale vždycky lépe sedí do pusy.
**Jak to bylo s *Vodou živou*od Michala Hrůzy? Probírali jste to spolu nějak? Ten text je hrozně abstraktní, a hodně lidí si ho vykládá po svém…

**
To máte pravdu. Taky byly takové zajímavé hypotézy…(smích)

**Mě to samotnou zajímá, jak to berete vy…

**
Pro mě to symbolizuje ztrátu kontaktu s hodně blízkým člověkem, který už se třeba neobnoví. Ale přesto ve vás něco zůstane a bude to tam navždy… Takže pro mě je to vyloženě vztahová věc, která je velice silná… Prosím, nechoďte za mnou s těmihle návrhy… (smích) Pokaždé když to zpívám, tak si vzpomenu, jak za mnou s tou otázkou poprvé někdo přišel a říkám si: Proboha, tohle ne. (smích)

2. část rozhovoru s Anetou Langerovounajdete na ABradiu už 2. dubna**
+ soutěžo podepsané CD a plakáty

**

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze