Na Jarním Sázavafestu vykvetou Mattafix, Peha nebo Tatabojs

  • Na Jarním Sázavafestu vykvetou Mattafix, Peha nebo Tatabojs Fotogalerie (6)
    • 26.03.2008
    • Tisk

    Už za necelé tři týdny se fanoušci hudebních festivalů dočkají první zpívající vlaštovky. Ta i s populárními Mattafix, Pehou nebo Tatabojs „zahnízdí“ 11. dubna v levém křídle Průmyslového paláce na pražském Výstavišti.

    Sdílejte článek:

Pátý ročník jarního Sázavafestu přivítá řadu velkých jmen. Hlavní hvězdou s velkým eM je britské duo Mattafix. „Bezproblémová“ zkomolenina karibského Matter fixed představila českému publiku „ten velký městský život“ už před dvěma lety na konkurenčním festivalu, který si to rád rockuje pro lidi. Mattafix u nás měli koncertovat i loni v pražském klubu Roxy, své vystoupení však museli zrušit. Marlon Roudette a Preetesh Hirji nabídnou svým příznivcům především čerstvé hity z aktuálního alba Rhythm And Hymns, na kterém se mísí prvky kalypsa, hip hopu, reggae, dancehall, popu, jazz a blues.
Na jarním SázavaFestu spomaleněvykvete i populární zahraniční „vada na kráse“. Kapela Peha v čele se stříbrnou slávicí Katarí­nou Knechtovou loni sfoukla desátou svíčku ze svého hudebního dortu. V České republice si díky úspěšným hitům Za Tebou, Spomal, Deň Medzi Nedeľou A Pondelkom nebo speciálem pro akvaristy-masochisty Vaňa Plná Piraní vybudovala slušnou fanouškovskou základnu.
Dalšími súsedy, kteří v Holešovicích rozpálí nejen něžnou čtyřprocentní menšinu, jsouHorkýže slíže.  Nitranská punk-rocková formace natankuje Pedigree a Ukáže tú svoju Zoo. Vedle zvířátek a Mačky bruchomluvce určitě zavzpomíná i na své další kamarády – Malou Žužu a Emanuela Bacigala. O slovenskou lekci černého, sarkastického a trefného humoru je tedy na jarním Sázavafestutaké postaráno.
Smutnou zprávou je absence rockového ex-kvarteta Gaia Mesiah, kterému odletěla jeho stěžejní levitantka a zpěvačka Marka Rybin. Pražská kapela nyní shání náhradu za svou zběhlou mesiášskou skokanku a naplánovaná vystoupení tak musela zrušit. Z českých kapel se tak na pódiu představí například trio proslulé svou „vymydlenou“ image a provoněným retro popem aliasSunflower Caravan, slaňující osmička Prague Ska Conspiracy, klub pozůstalých v čele seSto zvířaty, na Skovku si zahrají hanspaulští Tatabojs a své vystoupení snad neprošustruje ani okřídlená kapela 2 Wings.
Mimořádnou událost si za-black-bookoval i vítěz soutěže *Coca-Cola Pop Star,*zpěvák Niceland. Mladý umělec, který se české hudební veřejnosti představil jako předskokan kapely Kryštof na loňském akustickém turné, na Sázavafestupokřtí své debutové album.

Vstupenka na akci je k dostání za 290 korun (+ poplatky) v předprodeji, na místě pak za 350 korun.

**Line-up O2 Stage:

**

2 Wings
Sunflower Caravan
Prague Ska Conspiracy
Niceland
Sto zvířat
Peha
Tatabojs
Mattafix
Bow Wave
Horkýže slíže
Audio: Spot Sázavafest (MP3, 0,6 MB)
Fotogalerie: Letní Sázavafest 2007

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze