Budoucnost System Of A Down je nejistá

  • Budoucnost System Of A Down je nejistá Fotogalerie (7)
    • 31.12.2006
    • Tisk

    Los Angelská kapela s arménskými kořeny oznámila pozastavení muzikální činnosti. System Of A Down (S.O.A.D.) však trvají na tom, že nejde o definitivní konec, přestože, jak přiznávají, je jejich budoucnost nejistá. John Dolmayan, Daron Malakian, Serj Tankian a Shavo Odadjian před nějakou dobou začali pracovat na svých vlastních projektech a frontman Tankian věří, že oddělení členů kapely může mít dlouhodobější trvání.

    Sdílejte článek:

Říká: „Chtěl jsem udělat svou vlastní sólo nahrávku již dlouho, ale neměl jsem čas. Hráli jsme všichni v S.O.A.D. dlouhých jedenáct let a teď si chceme vzít volno. Opravdunevím, jestli je Systemům konec nebo ne. Možná za pár let budeme chtít natočit další album,ale to je v tuto chvíli nemožné potvrdit.“

S.O.A.D. je harcore-metalová formace založená v roce 1995 v Californii, pojmenovaná podle básně napsané Malakianem – jedním z členů. Všichni čtyři muzikanti jsou však arménského původu.

Jejich debutové album vyšlo v roce 1998 pod názvem System Of A Down. Album ještě nebylo natolik mainsreamové a přestože na něm byla sugestivní pomalá píseň Spiders, bylo ještě dost tvrdé. I tak se S.O.A.D. zařadili mezi špičku a vydali se na turné spolu se metalovými mentory Fear Factory nebo s kapelou Incubus. Účastnili se také slavného festivalu Ozzfest.

Největší boom a úspěch však přišel až v roce 2001, kdy “Systémům“ vyšlo album Toxicity. To se během chvilky dostalo do širokého podvědomí, a to nejen u posluchačů tvrdších stylů hudby, a vyhouplo se na první příčky hitparád na celém světě. O rok později natočili S.O.A.D. album Steal This Album, které vyšlo v padesáti tisících speciálních kopiích s rozdílným designem v podobě vypáleného CD.

V roce 2005 vyšla poslední dvě alba Mezmerize a Hypnotize (s půlročním odstupem). Alba byla opět úspěšná, i když ne v takové míře jako Toxicity, a píseň B.Y.O.B.dokonce vyhrála cenu Grammy za nejlepší singl.

Těmito dvěma alby cesta System Of a Down prozatím také končí. Možná přijdou další, ale to nikdo neví. Pokud se vám však na další společnou tvorbu čtyř Arménců nechce čekat, můžete zatím ukojit svůj hudební chtíč u některých sólových projektů jednotlivých členů. Jedním z nich je výtvor zpěváka s nezaměnitelným hlasemSerje Tankiana – kapela Serart, kterou založil s Turkem Arto Tunçboyacıyanem. Styl hudby, kterou Serart vytváří, je jen těžko definovatelný. Možná by se jejich hudba dala přiřadit k etnu s kytarovými a multi-intrumentálními prvky. Další z projektů členů S.O.A.D. je například kapela Achozen Shavo Odadjiana.

web: www.systemofadown.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.