Velmi krátké vlny vypluly

  • Velmi krátké vlny vypluly
    • 08.03.2008
    • Tisk

    Šestice mladých muzikantů s Velmi krátkými vlnami se vrhla do víru české popmusic. Přestože se na hudební scéně pohybuje už nějaký ten čtvrtek, první desku s příznačným názvem Vysněné, vydala až letos v únoru.

    Sdílejte článek:

Kapela vyplula na své hudební tažení až po sedmi letech od svého prvního zavlnění. Debutové cédéčko pokřtila 17. února v Divadle V Dlouhé. Na slavnostním večeru se se svými fanoušky dokonale hudebně zasnila a představila většinu nových songů. Pilotní singl s příchutí smetanky zazněl hned dvakrát. Nejprve ji naživo na pódiu rozfoukal frontman kapely Míly****Königa poté rozkvetla pampeliška i v klipové podobě.  
 
Kromě nových písní zazněly i starší hitovky z tři roky starého dema Madrid. Hned úvodní skladba patřila k tomu nej, co kapela ten večer předvedla a díky závanu nefalšovaného španělského temperamentu a vyčerpávajícího toreadorského představení Míly****Königa­proměnila divadelní sál v rozbouřenou hudební arénu.
 
Slavnostní kropící okamžik proběhl, jak se patří, a role kmotrů se chopila hned dvojice křtitelů. Své sny kapela „velmi krátce“ odtajnila společně spopulární režisérkou Alicí Nellis amoderátorem rádia Kiss Marcelem Šůchou. Příjemnou melodickou tečkou za vydařeným večerem byla dlouhá řada přídavků, kterou si posluchači doslova vydupali.
Svůj Vysněnýdebut kapela na trh vypustila až dva roky po jeho natočení. Album obsahuje jedenáct skladeb a na rozdíl od svého španělského demo předchůdce mluví “po česky”. Autorem výhradní většiny textů je frontman kapely Míla König známý z letošního lvího vítěze, úspěšného snímku Tajnosti. Kromě toho mladý zpěvák a herec účinkuje v divadlech V Dlouhé, Ta Fantastika (Obraz Doriana Graye a Dáma s kaméliemi) a hostuje i Na Zábradlí nebo ve Viole
 
Kapela Velmi krátké vlny pluje převážně po jazz-funkových hudebních vodách. Svým stylem a především hlasovým projevem svého zpěváka skupina lehce evokuje představu illustratosfé­rického Dana Bárty. Jednotlivé písně oplývají lyričností a působivými aranžemi, ale v některých pasážích Vlny dokážou rozbouřit pořádného víra… 
 

Jen čas, složení půdy a směr a síla větru ukážou, kam až Vysněná Smetanka a spol. doletí. Pro členy kapely je však velikým úspěchem už její „výkvět“, ke kterému frontman Míla König dodává: „Myslím, že většina mladých kapel si přeje, aby za nimi někdo přišel a řekl: Tak pojďte, zaplatíme vám cédéčko a vydáme ho… Líbí se nám vaše muzika. A to se nám vlastně stalo. Bereme to tak trochu jako zázrak a z toho ten název vyplynul.“

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.