Deska roku vs. Andělé

  • Deska roku vs. Andělé Fotogalerie (15)
    • 22.02.2008
    • Tisk

    Vyhlášení Desky roku odtajnilo začátkem února jména nejprodávanějších českých hudebních interpretů za loňský rok. V pražském divadle Hybernia tradičně zavládla slavnostní večírkovská atmosféra s příchutí společenského falzetu a osobité přetvářky.

    Sdílejte článek:

**Nejvíce fanouškovských peněženek se dotkla Aneta

**

První cenu v kategorii Omyl večera si svou neskutečnou bojovností bez větších potíží a soupeřů vysloužil moderátor Petr Vondráček. K jeho bizarnímu výkonu a rádoby humorným průpovídkám není co dodat. „Neživá“ vystoupení českých pop-hvězd ztratila díky playbacku význam a už samotný výběr interpretů – Karel Gott, Lucie Bílá, Eva Farna aj. – přisoudil hudební slavnosti nálepku nepovedená šaráda.
Nejvěrnější a „nejmovitější“ příznivce nashromáždila první česká Superstar Aneta Langerová. Jako absolutní vítězka se dotkla rovných 31 957 fanouškov­ských peněženek. Největší počet ocenění si však vykvasil Daniel Landa. Kontroverzní umělec zvítězil v kategoriích Nejprodávanější album – zpěvák (Kvaska, 26 170), Nejprodávanější interpret na Internetu a do třetice všeho dobrého si odnesl i „vytoužený“ úspěch za nejhranější píseň roku v českých rádiích.
Dalšími oceněnými byli se svou Svátečnízáleži­tostí populární Čechomoři (Nejprodávanější deska – skupiny) a místo slz si vítězný Pohled do očí mohl vychutnat i debutant Zbyněk Drda. Včera, dnes a zítra a možná i v sobotu večer a v neděli ráno ovládl kategorii mluveného slova legendární komik Felix Holzmann. Na paty mu i s houserem neúspěšně šlapal zdatný polární tahoun Varel Frištenský. Nejprodávanějším interpretem patnáctiletí se s 820 606 alby stala teplická skupina Kabát.
**Andělé a jejich Jak je důležité míti svého Kryštofa

**

Po vydařeném hudebním fópa s titulkem Deska roku se nyní chystá další velké klání. Výsledky tentokrát neurčí fanouškovské peněženky, ale hlasy členů Akademie Populární Hudby. Už posedmnácté se hudebně nadaní Andělé rozletí do „kapes“ těch nejúspěšnějších českých umělců. Místo Pendolina si tento rok stopnou metro a ve čtvrtek 3. dubna dorazí do pražské O2 Arény (nově okysličená Sazka Aréna). Ceremoniál v přímém přenosu odvysílají ČT1a Radiožurnál.
Průvodcem slavnostního večera bude Richard Krajčo. O tom, že je kryštofácký Obchodník s deštěm schopnym a zabavnym moderatorem přesvědčil popularni herec, skladatel a zpěvak divaky uz loni v Ostravje. Mezi účinkujícími se objeví například husákovy děti Chinaski, Aneta Langerová, Wanastowi vjecy nebo majitel třiatřiceti zpěvných ptáků Karel Gott.

Největší šance na zisk okřídlených sošek mají Monkey Business. Obchodující opičáci jsou nominovaní hned ve čtyřech kategoriích. Na třetici všeho dobrého vsadili Chinaski, Sunshine, Tata Bojs a Vypsaná Fixa. Dvě „letecké“ naděje doprovází Anetu Langerovou, Lucii Bílou a kapelu Kryštof.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.