Daniel Landa bude mít rok na Draka…

  • Daniel Landa bude mít rok na Draka… Fotogalerie (3)
    • 17.02.2008
    • Tisk

    Kontroverzního českého umělce Daniela Landu čeká rok na Draka… V jeho podání to však bude okřídlenec zlatý a s nejedním Tajemstvím… Kromě ochočené saně zpěvák do hudebního světa vypustí i novou desku. Nástupce dvojnásobně platinového Neofolku (2004) by se měl na pultech objevit už koncem března. Se svým chystaným turné Československo 2008 navíc Landa připomene devadesátileté výročí vzniku společného státu.

    Sdílejte článek:

Tento rokDaniel Landapřesídlil z „pavilónu Krys“ a ochočil si pravého nefalšovaného Draka.  
„**2008 je rok Zlatého draka, takže letos spustíme hru Tajemství zlatého draka. Bude to to největší, co jsem kdy přichystal a doufám, že to bude hra, která změní dějiny, a když ne, tak se taky nic neděje.“
Kromě toho zpěvák vyrazí na jarní miniturné Československo 2008. Sérii pěti koncertů odstartuje 22. dubna v Ostravě. O tři dny později oloupe perníček z pardubické ČEZ Arény a českou nadílku koncertní štreky zakončí 29. dubna na Výstavišti ve sparťanském kotli. Poslední dvě vystoupení Daniel Landa věnuje svým slovenským příznivcům. Nad Tatrou, konkrétně v Košicích, zablýská 23. května a 25. května se se „svým“ Československem rozloučí v Bratislavě. K „sousedským“ koncertům Daniel Landa dodává:
*„Na Slovensku se rozšířila zpráva, že mám vůči téhle zemi negativní vztah. Touhle šňůrou chci jednoznačně deklarovat, že tomu tak není, a tuto deklaraci prakticky obsáhnu i v názvu toho turné. Je to i vyjádření mého vztahu ke Slovákům.“

Koncerty se ponesou v duchu působivé světelné show a pyrotechnických efektů. Specialitou bude novátorská úprava pódia, jehož přední část bude vysunutá do hlediště. Fanoušci s nejostřejšími lokty tak budou mít svůj idol doslova na dosah. Předprodej vstupenek zahájila agentura Ticket Art už 29. ledna 2008.****Lístky k stání a sezení vyjdou na 499 korun, stání u pódia je za rovných 799. Naši bratia si Daniela Landu „ošahají“ za 799 až 1099 slovenských korun. Ani s předkapelami populární český zpěvák nešetřil. V Čechách navíc Landu předskočí hned dvě formace, a to polští Kult a „matuškovci“ Walda Gang.
Ještě před svou pódiovou štrekou vypustí Landa do světa své zbrusu nové album. Za pracovním a dost možná i oficiálním názvem Walter, Ute, Tommy & Mary se skrývá deset až jedenáct nových songů. Při natáčení zpěvákovi pomáhá doprovodná kapela ve složení Martin Volák (elektrická kytara), Pavel Zacharov (kytara), Marek Žežulka (bicí) a Jan Ctibůrek (basa).
*  

*„Asi oslovíme i nějaké jazzmany, ať je švanda. Chtěl bych na tu desku vybrat to, co se mi líbí, a že je toho opravdu dost… Takže ji posypu různým kořením bez ohledu na to, co si kdo myslí.“

Osmá studiovka naváže na čtyři roky staré úspěšné albumNeofolka podle toho, co o ní sám zpěvák prohlašuje, si to „pokvasí“ pěkně vysoko.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.