Kam se hrabe Václav, to se nedá srovnat

  • Kam se hrabe Václav, to se nedá srovnat Fotogalerie (2)
    • 21.12.2007
    • Tisk

    Havířovský písničkářský spolek Kryštof dojel své veleúspěšné akustické turné po českých luzích a hájích. Na prknech co znamenají svět Obchodovali s deštěm, Projížděli v protisměru a dokonce i OnaNe-vali. Jejich vítězné tažení vyvrcholilo minulou sobotu v pražském Stavovském divadle.

    Sdílejte článek:

Velký večer načal předskokan NiceLand. Ať už light nebo plnotučný, poslední vítěz soutěže Coca-Cola Popstar ukázal, že i takovéto klání dokáže objevit nadějný a především i zajímavý hudební talent. Michal Motyčka a band alias první česká britská kytarovka zahrála ve Stavovském opravdu skvěle. Zejména písně Believe a Leave Me Out potěšily dobře naladěné uši. Nechci věštit, ostatně bez jediné koule to jde jen těžko, ale troufám si říct, že o týhletý partičce ještě v budoucnu hodně uslyšíme.      
Po krátké pauze na pódium naklusaly hlavní hvězdy. Večer načaly rozvernou První veselou. Výrazná melodie ve víru raggae a trocha recitace ale vyprodané Stavovské moc neprobraly. To se povedlo až následným Ženáma nutno dodat, že akustický kabátek něžnému pohlaví opravdu slušel. Nástup kytary a houslí přivolal na kůži nejednoho diváka neposednou husu. Velký hit Kryštofů zněl unplugged opravdu dokonale a dodal písni nádherný něžný tón. Na konci se poprvé zapojilo i publikum. Návštěvníci zazářili až napodruhé, reparát však vyšel na jedničku.
Potom Richard Krajčo otevřel svůj diskuzní koutek. Diváci mu mohli pokládat jakékoliv otázky a mnoho z nich své šance využilo. Zpěvák opravdu mile překvapil, pohotově reagoval na sebeblbější otázky a nechal vyniknout svůj ostrovtip.
Pokračovalo se výpravou do Kryštofího Svědomí. To ten večer však k nejlepším kouskům nepatřilo. Naopak při Lampiónu, Krajčově rychlovce, jejíž slova i text zpěvák vypotil během čtyř minut, bez nadsázky mrazilo. Sólo pro zpěv a klavír, následně i nádherný part houslí vyvrcholily v neskutečně působivou hudební souhru. Trocha sarkasmu přišla s ódou na Krajčovu oblíbenou Novu. V závěru PoHádkách Kryštofopět pobavili publikum. Se svými třemi akordy totiž vystoupali Po Schodoch, povečeřeli s písničkářkou Suzanne Vega a poklábosili se Stingovým Angli­čanem v New Yorku. Tenhle jejich fórek „toulky hudební jednoduchostí“ byl opravdu dokonalý.
Pak uzrál čas na poločasový Plán. Tento v poslední době provařený hit zněl v akustické verzi opravdu dobře. Další song chytl za Srdcenejen všechny kardiaky. Richard Krajčo zazpíval větší část pouze za doprovodu kytary, refrén však nechala kapela vygradovat přidáním ostatních nástrojů.
Následovala opravdu velmi smutná píseň OnaNe. Všichni členové OneNevali jako o život a rozvášnili tak i většinu obecenstva. Rozněžnění a menší hřeb večera přišly společně se Zrcadlením. Nádherné jemné písni dodala akustická podoba další rozměr. Aby Kryštofové diváky příliš neukolébali, pokračovali v tanečnějším tempu. Potok lávový přinesl příjemné osvěžení a rozhýbal většinu stavovských sedaček.
Na výlet do vesmíru vzal Richard Krajčo své fanoušky s oblíbeným Cosmoshopem. Nadupaný kousek zněl v akustické verzi opravdu skvěle, vyvrcholil kytarovým dýchánkem a vydařeným refrénem. Kromě skvělé muziky servírovala Kryštofí parta divákům i pořádnou dávku vtipů a humorných okamžiků. Jedním z nich bylo i odhalení Evženova svítícího Medvídka.
Slavnostní chvíle nadešla společně se křtem Poločasového CéDéčka. Neujal se ho nikdo menší, než paní Herečka Vlasta Chramostová. Příchodu velké osobnosti českého filmu a divadla vestoje aplaudovalo celé Stavovské divadlo. Sympatická herecká legenda si svou chvíli na pódiu opravdu užila, odlehčila své pokladnici humorných příběhů, prohodila pár laškovných slov s manželem Stanislavem Milotou, pokropila CéDéčko a těch pár minut jí stačilo k tomu, aby si vysloužila neskutečný obdiv přítomných.
Pokračovalo se v rychlém tempu. K nezapomenutelným okamžikům se zařadila skvělá nová verze loňského úspěchu Rubikon. Ta měla ve své unplugged podobě větší šmrnc než ta albová a snad poprvé pořádně rozezpívala i celý stavovský sbor. Asi největším zklamáním byl nový model největšího Kryštofáckého hitu. Nesporné je, že Obchodník by měl zůstat u podnikání s deštěm a zapomenout na své jazzové melouchy. Na závěr ještě přišel zas… Fantomas. I bez Funése to kapela rozbalila na jedničku a Stavovské mělo co dělat, aby to jeho základy přežily.
O Poločase se Kryštof převlékli do platinových dresů a velký večer zakončili nádhernou záležitostí, i když nepředpisovou, Jízdou v protisměru. Bez bodů nebo s nimi, není pochyb o tom, že kapela patří k nejúspěšnějším skupinám současnosti. Jejich akustické turné zlámalo všechny rekordy a ukázalo, že Kryštof je jedním z nejkrásnějších českých hudebních jmen.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.