Mig 21 vystřídají Santa Klause na Hradě

  • Mig 21 vystřídají Santa Klause na Hradě Fotogalerie (10)
    • 16.12.2007
    • Tisk

    Nejpopulárnější čeští hudební sarkasté Mig 21 dobyli Prahu. Ve speciální verzi dva v jednom naservírovali svým fanouškům předvánoční večery plné dobrého popu, příjemné atmosféry a bráničních bolestí. Jirka Macháček a spol. mají za sebou sedm koncertů ze svého vánočního turné a ten poslední, s příchutí piva, je čeká ve středu 19. prosince v Plzni.

    Sdílejte článek:

Jedním z vrcholů ježíšovského turné byl migovský dýchánek v pražském Lucerna Music Baru. Ten okřídlená kapela vyprodala hned dva dny po sobě. Svým fanouškům nadělila show, na jakou jsou od jedněch z nejlepších českých hudebních sarkastů zvyklí. Vystoupení zahájila svým vrn vrn Malotraktorem a lesem nelesem si to svištěla dál.

Po pomalejší úvodní pasáži zasunuli Migové konečně podvozek a spustili kanonádu těch největší koncertních pecek. Své dva dlouhý a dva krátký Jirka Macháček ukázal při tradiční taneční lekci. S další vypalovačkou Pop pop pop zpívajícímu samotářovi pomohla i jeho nejvěrnější a nesmírně pružná gumová přítelkyně – nafukovací kytara. Tu populární showman ten večer provětral ještě několikrát. Ke slovu se dostal i stálý host migovských koncertů v podobě spasené barové stoličky Růženky.

K nejlepším okamžikům večera se zařadila pohodovka Nocí půjdu sám, která rozjařený Music Bar příjemně ukolébala. Nemohla chybět ani tramvajácka óda Vlajky vlají a naléhavý protest song Bývá mi úzko. A jak už to bývá u Jirky Macháčka zvykem, v předráno obou vystoupení posnídal vtipnou kaši a bránicím všech návštěvníků celý večer doslova zatápěl.

Ribana, Vinnetou a Olda Šetrnej*se do Music Baru přikodrcali společně s indiánskou nahrávkou Ho-Ka-He. Precizně vypilovaný text a důvtipné pózy *migovského guru nenechaly jedno oko suché. Byl to však jen slabý vývar toho, co následovalo. Slepic pírka totiž suverénně i bezH5N1zapotily celý klub. Pokračovalo se vyčerpávajícím školením o pravdivosti střelných zbraní a vychytaný song V dnešním světě kompjůtrů si vysloužil opravdu velký aplaus. 

Na rozdíl od předchozích vystoupení se i po skandování Mig 21 na Hrad tento koncert obešel bez tradiční české hymny. Místo Macháčkovy oblíbené instrumentálky zazněla Modlitba pro Martu. Kdo ví, jestli by to paní Kubišová chtěla, ale s chutí si zaštěkala i většina publika.

Populární kapela Mig 21 svým dvojákem v Music Baru*dostála své pověsti mistrů recese a nepřátel fanouškovských bránic. Dost možná brzy *Santa Klausovi ukáže, jak dobře umí létat. A ve svém křišťálově čistém aeroplánu dolétne až… Na Hrad.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.