Divokej Bill se chystá na divokou jízdu

  • Divokej Bill se chystá na divokou jízdu Fotogalerie (19)
    • 26.10.2007
    • Tisk

    To, že se v Čechách řadí Billové mezi nejoblíbenější kapelky „pro mladé“, je dnes již naprosto jasné. Prodejnost jejich alb je masivní a koncertů, kterých pořádají opravdu tuny, se účastní stále více a více lidí. Tentokrát však Divokej Bill vyskočil opět o několik levelů výše.

    Sdílejte článek:

Nejenže prvního listopadu vychází akční DVD živák natočený na Rock for People (vyjde i jako CD), ale Vašek Bláha a spol. vyráží na turné doslova evropských rozměrů.

Těžko říci, kdo bude hlavní hvězda tohoto turné. S Billem totiž jedou slušní borci alternativního rocku The Levellers a také, ještě o něco známější německá partička Marty Jandové(ano toho Jandy dcera) Die Happy.

Asi by bylo celkem bezpředmětné nějakým způsobem představovat Divokého Billa. Mluvit o jeho chytlavé, energicky skákavé muzice, srdečnému přístupu k fanouškům a každodenním snídání vtipné kaše s vločkami plnými dobré nálady. To všichni známe a kdo ne, nemá cenu, aby dál četl.

S Die Happy i Levellers by to mohlo být trochu jiné. Anglická partička Levellers působí na rockové scéně již zatraceně dlouho – od roku 1988 a má doma v kumbálu opravdu slušnou kopici nahraných desek (dohromady deset). Levellers sice nepatří mezi ty bandy, jež pravidelně vydávají alba, ze kterých kritikům tečou slzy dojetím nebo slintají potěšením, ale přesto je jejich tvorba uznávaná a docela vysoko stavěná. Co je více než jasné, Levellers nejsou žádné kopírky a hrají zkrátka svou hudbu, což je minimálně v mých očích staví nad opravdu mnoho nynějších kapel.

Die Happy, také nejsou žádní nováčci, i když za sebou takovou historii jako Angličani nemají. Přesto si docela dobře vzpomínám, jak jsem je někdy ke konci 90. let docela pravidelně vídával na německém hudebním kanále a stále nemohl uvěřit, že Jandová má něco společného s Jandou (je to docela kočka). Die Happy nehrají žádnou složitou muziku, ale umí být chytlaví, hudebně schopní a dokáží zaujmout. Přestože to také není žádná obří pecka, v žádném případě nenudí a to je hlavní.

Co se týče mě asi bych si na tomto velkém turné nejvíce užil deset kluků z Úval u Prahy, ale i jako komplex budou koncerty Billa a Die Happy nebo Levellers – čili velmi nadprůměrných kapel – slušný zážitek.

Divokej Bill odehrají buď s Levellers nebo Die Happy osm koncertů ve velkých halách velkých měst České Republiky a pak se hnou dál za hranice. Venku si s Levellers zahrají v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Belgii a v několika městech v Holandsku. Kladu si otázku, proč zrovinka v Holandsku tolik zastávek…?

Seznam koncertů v Čechách:
Pondělí 5.11. Olomouc – sportovní hala (die happy)
Úterý 6.11. Ostrava – zimní stadion (die happy)
Čtvrtek 8.11. Liberec – tipsport aréna (die happy)
Pátek 9.11. České budějovice – sportovní hala (die happy)
Pondělí 12.11. Praha – T-mobile aréna (levellers)
Úterý 13.11. Brno – hala Vodova (levellers)
Čtvrtek 15.11. Pardubice – ČEZ aréna (levellers)
Pátek 16.11. Plzeň – hala lokomotiva (levellers)

web:
www.divokejbill.cz

www.levellers.co.uk
www.diehappy.de

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.