Foo Fighters - Echoes, Silence, Patience & Grace – takové spolehlivé botky

  • Foo Fighters - Echoes, Silence, Patience & Grace – takové spolehlivé botky Fotogalerie (9)
    • 30.09.2007
    • Tisk

    Již přes třináct let trvá nástavba Davea Grohla, kterou si substituoval konec jedné velké éry s názvem Nirvana. Ze začátku byli Foo Fighters jen takový chytlavý punk mixlý s Daveovými sklony ke grundge. Netrvalo ale dlouho a jen trochu pozornější posluchači prvních alb Foo Fighters nebo The Colour and the Shape si hravě dokázali uvědomit genialitu, lehkost a vtip čišících z tvrdých i pomalých songů. Dave Grohl a jeho Foo Figters se tak stali naprosto zaručenou značkou, vyrábějící zboží, které jen těžko ztratí na své kvalitě.

    Sdílejte článek:

To máte jako s botami.

Je hrozně jednoduché zajít si na tržnici za rohem a od lehce šišlajícího konzumenta rýže si koupit nějaké botky. Takové ty obyčejné, které sice vypadají celkem slušně a, i když se za nimi skrývají tisíce kilometrů na moři, pár zrníček rýže a dvě mrtvé čínské děti, na pohled vlastně docela ujdou. Ale hlavně stojí pár šupů a seženete je na každém rohu. A když se roztrhají? Zkrátka je vyměníte za nějaké jiné křápy.

Přesně tak je to i s dnešními interprety. Hlavně popové muziky (já vím Britney je nenahraditelná!!). Střídají se vám na nohou stejně jako ponožky a, i když si s nimi vyšlápnete nějakou tu cestičku, na běhy na dlouhé tratě to tak nějak není.

Foo Fighters bych ale přirovnal k trochu jiným obuvníkům. Například k jednomu pánovi vyrábějícímu tvrdé, drsné a na první pohled trochu tuhé botky. Tuším, že je to nějaký doktor. Takový typ bot je zcela něco jiného. Když si je koupíte, máte stoprocentní jistotu, že budou sloužit podle přesného očekávání. Vždy, když vyjde nový model, bude to zkrátka stát zato. Ano, někdy bude lepší a někdy horší, tak to prostě chodí. Někdy nebudou úplně krásné napohled, ale zase v nich bude sedět noha jedna báseň. Také se jistě stane, že ze začátku vás budou trochu dřít, ale když se prošlápnou. To je teprve něco.

Nedá se říci, že Echoes, Silence, Patience & Grace je úplně nejlepší modýlek bot, který Foo Fighters ušili. V žádném případě ale také není nejhorší, jelikož tento termín je u kapely, která se s každým albem vyvíjí, dost irelevantní. První desky byly punkové, okované šestnáctidírkovky, vycpané ocelí. Do dalších se začaly více a více vkrádat jemné kožíšky a leštěný odlesk. Nejnovější model od Foo Fighters je vcelku standardní pohodlná záležitost, na první pohled pěkně okovaná a tvrdá, jak jsme zvyklí. Záležitost, se kterou můžete nachodit mnoho a mnoho kilometrů, s tím že po nějaké době si je prošlápnete a teprve tehdy dokážete poznat komfort, energii, sílu a pohodu opravdové kvality. (Ahoj Tome, ahoj Bobe…)

Ps: Pokud budete shánět na internetu, rozhodně hledejte verzi s bonusovou písní Once and for All. Nemyslím si, že by Foo Fighters někdy udělali tak silný song, jako je tento. Verze s bonusem je například na iTunes.

Hodnocení: 8/10

Celková délka: 54:49, 12 skladeb + bonus track

Web:http://foofighters.com

POSLECHNI SI -www.myspace.com/foofighters
VIDEO-http://musicbox.sonybmg.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.