Berlínští IAMX a jejich „alternativa“ zase u nás!

  • Berlínští IAMX a jejich „alternativa“ zase u nás! Fotogalerie (21)
    • 26.08.2007
    • Tisk

    Berlínští IAMX jsou kapela, jejichž koncert je příslibem plnohodnotného zvukového i vizuálního útoku, navíc s dynamickým a nenapodobitelným Chrisem Cornerem (ze Sneaker Pimps), který všemu šéfuje. V pražském Lucerna Music Baru vystoupí 4. října a o den později se představí na brněnské Flédě a 6. října v Zrkadlovém Háji v Bratislavě.

    Sdílejte článek:

Neobvyklá kombinace

Letos se už u nás IAMX objevili, ale to neznamená, že o jejich opakované vystoupení nebude zájem! Jejich vystoupení je směsicí dramatického synth rocku, temnotou nabitého popu a spletitě zkonstruované indie taneční muziky. A právě díky tomu se IAMX stali velkými oblíbenci po celém evropském hudebním trhu, kde navíc headlinovali festivaly v Rakousku, Belgii, České republice, Polsku a dalších zemích a zahráli si se skupinami jako Placebo, The Cardigans a Franz Ferdinand.

 

Několik kontroverzí najednou

IAMX dokáží mixovat Chrisovy erotikou nabité vokály se zuřivou hudbou, která je přesto kontrolovaná. Jejich písně mají zvuk chvíli jako waltzového drama, přes údernou, sexuálně dravou špinavost, až po nezničitelně infekční synthpop prudké Spit It Out. A právě taková je deska The Alternative, která se stává právě alternativou k „čajíčkové“ hudební scéně, která dominuje éteru.

I kvůli referencím, které na ně chrlí kritici napříč hudebním světem, se vyplatí si na koncert IAMX zajít. Pak teprve pochopíte, proč se jejich fanoušci a fanynky skutečně na koncerty vrací.

 

Několik „alternativních“ slov od hudebních kritiků:

** **

Music industry trade Hits Magazíne: „Všichni jsme se dnes shodli, že IAMX měli hvězdné vystoupení.Po něm se vrátili domů a ohlásili vznik The Alternative.

 

Londonist, Británie: „Připomínají Muse, ale je v tom něco víc. Fúze pompézního rocku a sešlého berlínského undergroundu.“

 

Guardian, Británie: „Jako uhlazený, modernistický upgrade Pretty Hate Machine od Nine Inch Nails.“

 

Racket Magazine, Las Pegas: „***IAMX****vás donutí pohupovat se do rytmu bez ohledu na to, kde právě jste.“*

 

Subculture Magazine, USA: „Ačkoli se vždy tvrdilo, že to nejtěžší je vytvořit písně, které by se líbily masám a přitom by byly geniální textově a zároveň melodicky chytlavé, Chris CornerIAMX očividně postavil tuhle teorii na hlavu a trefil se přesně do černého.“

 

Remix Magazíne: „Těžší, špinavější a zlověstnější než posluchačsky přívětivé melodie Sneaker Pimps. The Alternative je skoro industriální bez přehnaného hluku. Společně s elektro-elementy a orchestrálními prvky tvoří Cornerovo dílo lákavý mix.“

 

Caught In The Carousel, USA: „The Alternative si musíte pořídit.“

 

GBH, USA: „*Tohle album miluji – je skutečně dynamické.“*

 

Austin Chronicle, USA: „Písně bych popsal jako to nejlepší z toho, co Martin Gore nikdy nenapsal.“

 
 

Vstupenky na pražský koncert, který se uskuteční 4.10. v Lucerna Music Baru jsou k dostání v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru za 400,– Kč + poplatky.

 

Více info na:

 

www.myspace.com/iamx

www.iamx.co.uk

www.musicbar.cz

www.dsmacku.com

 
 
Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.