Zion Train opět zahrají v Čechách, tentokrát snad konečně s novou deskou

  • Zion Train opět zahrají v Čechách, tentokrát snad konečně s novou deskou Fotogalerie (14)
    • 09.08.2007
    • Tisk

    Zion Train jsou správní obchodníci. Již pěkně dlouho slibují nové album, nechávají své příznivce pěkně vycukat, ale stále se nějak nemají k akci. Po prázdninách by ale konečně měly být sliby naplněny. Řadová deska očíslovaná numerem 9 s již pár měsíců známým jménem Live as Onevyjde v září. Nejen tu nám Zion Train přijedou přehrát do Roxy 14. října.

    Sdílejte článek:

Parta „multikontinen­tálních“ muzikantů přezdívaných Duboví pionýři se svým soundem vrátili o něco zpět a jak je poznat například z předem vypuštěné singlové ochutnávky TerrorTalk Digital (k poslechu na MySpace ZDE) si budeme moci na novince poslechnout lehčí junglový drummec, ve které ovšem samozřejmě nebudou chybět klasické Zionovské MC a jiné vložky.

Jak jsem se již zmínil, interpreti momentálně působící v Zion Train, spolu rozhodně do školky nechodili. Společně se známými firmami Earlem 16, Tippem Iriea Dubdaddousi to ve studiu v Kolýně nad Rýnem střihli také Ital Raiz, Němka Marlene Johnson a dva MC typové YT a Lua. Každý z těchto vokálů dává albu jiný šmrnc a nový nádech. Těžko by se tedy mohlo stát, že by songy na albu zajely do monotónních kolejí. Co se týče vokálního projevu, na Live as One najdete jak lehké pohodové hlásky, tak také ostřejší, rychlé odsekávačky.

Kromě hlasového projevu jsou u Zion Train samozřejmě důležité i instrumentální posty. Dechovou sekci foukají Dave Fullwood a Bigga. Kytarovou brnkačku obstarává P. Lush (kytarista Nucleus Roots). Z italské bandy Almamegrettasi odskočil k Zionům klávesista Paolo Polcari, bicí obsluhuje Vedranz Radikal Dub Kolektiv a posledního do party zapujčili Bush Chemists – melodika Chasbo. Každý z těchto hráčů pochází téměř z jiné části světa, ať je to Jamajka nebo třeba Británie, tak se tedy opravdu dá tvorba Zion Train nazvat jako multikulturní.

Deska Live as One, stejně jako ty předchozí, vychází kapele pod vlastní značkou Universal Egg (WEB), která má pod palcem další spřízněné dubové a reggaečkové kapely jako Deep, Rootnebo Universal Egg. Slušnou měrou se na nové desce podepsal také producent Neil Perch, jenž už k produkování nikoho jiného nepustil. Neil je jedna z dalších novinek Live as One. Jestli patří mezi ty příznivé, to si určíme samy v září.

Jako singly by měly být zpracovány některé písně do podoby remixů, na nichž budou pracovat jména jako Rob Smith (Smith&Mighty), Vibronics, Digital(Sativa Records) nebo Japonec Kuranaky(Zettai-Mu).

Koncert, jenž se na nás na začátku podzimu chystá, by měl samozřejmě obsahovat velkou dávku nové tvorby z alba Live as One, kterou trénují Zion Train při festivalových šňůrách celé léto. Show konající se tentokrát v Roxy, bude součástí dlouhého turné, jenž budou Zioni v září a říjnu podnikat.

Zion Train již patnáct let představují zaběhlou klasiku dubové scény, oplývající originální muzikou, s již dlouho ověřovaným tvůrčím rozvojem. Jak se tak říká, kapela se pozná, když hraje na živo a věřte mi, že Zion Train již po dobu svého fungování a tvoření historie svého vlastního stylu – elektrodubu, prokázali, že za těch pár kaček za lístek stojí.

Koncert Zion Train se koná v pražském klubu Roxy, 14. října

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal

Předprodej 250,– Kč, na místě 300,– Kč

web:
www.wobblyweb.com/zt/
www.myspace.com/ziontrainindub

Zdroj – tisková zpráva

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.