Supergroup opět útočí – Velvet Revolver – Libertad

  • Supergroup opět útočí – Velvet Revolver – Libertad Fotogalerie (12)
    • 22.07.2007
    • Tisk

    Velvet Revolver jsou (stejně jako byly např. Audioslave) jednou z kapel, jež bývají nazývány „Supergroups“. Důvod je jednoduchý, jejich osazenstvo totiž tvoří samí „supermuzikanti“ z legendárních skupin. V případě Velvetů je to Scott Weiland ze Stone Temple Pilots, Slash, Surf McKagan a Matt Sorum z Guns N' Rosesa Dave Kushnerz Wasted Youth. Tito pánové dali dohromady síly a vyplodili ze sebe v roce 2004 album Contraband, které provázel opravdu zasloužený úspěch. Nyní na nás Velvet Revolver střílí podruhé, albem s názvem Libertad.

    Sdílejte článek:

Hned na začátek musím říci, že mě deska Libertadnaprosto rozsekala a uzemnila. Contraband se mi docela líbil, ale od druhého alba jsem čekal to co se stalo s Audioslave – tedy klesající tendenci kvality. Je to také logické, velká ega provázejí velké hádky a hádky deformují a poškozují dílo. U Velvet Revolver však nejspíš došlo k jakési schodě a porozumění.

Ano, Contraband byl dobrý, ale já bych jej nazval pouhým rozjezdem k další tvorbě. Pánové se sehrávali a nyní se, jak je vidět, sehráli. Jejich skill je na všech písních neskutečně vidět a všechno šlape s perfektní přesností ověnčenou lehkou pohodou. Aktivní energické kytary tvoří velkou vlnu, jež se o vás tříští zas a znovu. Jeden song skončí, ten další vám dopřeje trochu oddechu lehčí melodií, ale pak je to tu znovu. Takhle akční a skvěle poslechové album jsem dlouho neměl v rukou.

Je to přesně ten typ hard rocku o který se snažil například Dave Grohlse svým projektem Probotale tak úplně se mu to nepodařilo. Perfektní odsypávající nabušená mixáž grunge, metalu, pomalých smutných songů a rocku s příměsí ostřejších podladěných kytar.

Přemýšlím, jestli by se na Libertad našel jediný song, který by se mi vyloženě nelíbil. Kromě bonusové american country písně, kterou pokračuje poslední track Gravedancer, opravdu asi žádný nenajdu. Album začne svižnou (HODNĚ svižnou) Let it Roll a od té doby s vámi Velvet Revolver opravdu rolují jako divoká řeka, která vás pustí ze svých spárů, až když jste na konci, omlácení o šutry muzikální přesnosti, poloutopení proudem parádního zvuku a spokojeni z akční jízdy.

Samozřejmě zde máme i pár klidných míst jako třeba The Last Fight nebo Can`t Get It Out of My Head, ve kterých vás řeka nechá zvolna splývat a trochu vám zpomalí tep. Pak tu také máme rychlejší, ale ne příliš akční úseky, které si užíváte pro jejich chytlavost a parádní melodičnost – například pohodová píseň o super buchtě Mary Mary.

Libertad je zkrátka skvěle poskládané album plné dokonalých kandidátů na singly od kapely, která zatraceně dobře ví, jak dělat muziku. Kvality a vyhranost jednotlivých členů rovněž zaručují zkušenosti, jež z alba zkrátka přímo cákají. Opravdu povedená záležitost. Plný počet bodů nedám jen kvůli tomu, že se písně za nějaký čas docela oposlouchají. I když já to taky poslouchal skoro nonstop.

Hodnocení: 9/10

Celkový čas: 51:52, 13 skladeb

Web:
www.velvet-revolver.com
www.velvetrevolver.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.