Nine Inch Nails stářím rozhodně nepolevují

  • Nine Inch Nails stářím rozhodně nepolevují Fotogalerie (7)
    • 14.07.2007
    • Tisk

    Že legendy Nine Inch Nails za řádku let práce se svým ostrým a neomaleným zvukem rozhodně nezešedli věkem, ani nevyměkli, se budeme moci přesvěčit již v srpnu. „Hřebíky“ totiž přijedou 13. 8. na pražský zimní stadion Eden prezentovat své nové album Year Zero. Jak znám Trenta Reznoraa zbytek jeho momentální bandy, bude na co koukat a stoprocentně co poslouchat.

    Sdílejte článek:

Nine Inch Nails nejsou zrovna kapelou „pro každého“. Hudba Trenta Reznora, který je hlavou, patou i tělem celých NIN napříč jejich historií, se pohybuje na pomezí mnoha různých stylů a je ovlivněna, a ovlivňuje haldy dalších muzikálních počinů. Asi nejblíže by jsme se v popisu charakteru toho chaotického a přesto jasného a přímého masakru přiblížili názvem industrial. Ne příliš daleko by ale také byla pojmenování independent nebo elektronica. Zkrátka fanoušci Nine Inch Nails jsou již daní a kdo jim dodnes na chuť nepřišel, nemusí se o to ani snažit.

Stovky šílených zvuků, složité linky nástrojů, brutální propracovaná bicí, osolená kytara, oboosterovaná basa či hluboká a temná basově-elektronická linka a to vše místy přecházející do neuvěřitelných industriálních zběsilostí, v nichž někdy slyšíte plačící dítě, bouřku, nebo zvuk skřípotu plechu o plech. A samozřejmě nezaměnitelný, nakřáplý hlas multi-instrumentalního kouzelníka Trenta Reznora. To vše je hudba Nine Inch Nail a ještě něco mnohem více. NIN však nejenže umí udělat brutální masakr, ze kterého se zastaví srdce menšímu zvířeti, zvládají také bez problémů vypravit nás do smutných krajin svými pomalými, depresivními songy, jako například v Hurtnebo Zero-sum. Stejně tak Trent, tomu, kdo poslouchá pozorně a procítěně, vykreslí neuvěřitelné obrazy zvuků a hudby s nábojem, o jakém si mnoho kapel může leda nechat zdát. Příkladem takového songu je třeba Just Like You Imagined z alba Fragile. Tato píseň byla použita do trileru na film 300. Víc jistě není třeba vysvětlovat.

Turné, jenž zasáhne také Českou republiku, kde se NIN objeví po dlouhých třinácti letech(!), jede Trent a jeho momentální, pečlivě vybraná partička, aby na živo proflákla své nové album Year Zero. Myslím, že ten, kdo toto album zaslechl, nemá o kvalitě koncertu naprosto žádné pochyby. Nine Inch Nails jsou zde takoví, jak je známe a ještě lepší. Je velmi sporné, jestli Trent Reznor dokázal překonat svou tvorbu v době alb The Downward Spiral (2× platina, 4 milióny prodaných desek jen v US) a Fragile(2× platina, 2 milióny prodaných desek). Na Year Zero je slyšet jak vyspělost tohoto muzikanta, tak také schopnost udělat hudbu, která se jeho starým fanouškům líbí. Album zatím získalo zlatou desku a již několik měsíců se pohybuje na předních příčkách Billboard charts.

Koncert Nine Inch Nails se koná 13. srpna od 20:00 na zimním stadionu Edenv Praze.

Vstupenky v sítích ticketpro a interkoncert za 895,– Kč

Web: www.nin.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.