November 2nd a Janet Robin - netradiční, přesto zajímavé spojení

  • November 2nd a Janet Robin - netradiční, přesto zajímavé spojení Fotogalerie (12)
    • 23.06.2007
    • Tisk

    November 2nd je formace patřící mezi ten typ českých kapel, které za svou kariéru posbíraly více úspěchů ve světě, než ve vlastní domovském hřišti. Takových kapel a interpretů by jsme po Čechách našli docela dost a ono vlastně není ani moc divu, když vezmeme v potaz ocenění těchto ne-mainstreamových kapel. Přesto i November 2nd mají i v Čechách celkem silnou fanouškovskou základnu a díky skvělým konexím, které za mnoho let hraní v zahraničí získali, nám nyní mohou nadělit muziku ještě o něco kvalitnější a poutavější. V tom jim tento rok totiž pomůže americká zpěvačka a kytaristka Janet Robin, s níž pořádají letní turné.

    Sdílejte článek:

Ke spojení jedné z nejschopnějších amerických kytaristek a české skupiny bylo vcelku dílo náhody. Pro Janet to byla lákavá možnost již od začátku. „Právě natáčím v Los Angeles svou čtvrtou sólovou desku s producentem Davidem Biancem, který předtím spolupracoval i s November 2nd. David mi ve studiu pouštěl nějaké jejich písničky, které opravdu zněly zabijácky. Hned mě napadlo, že bychom spolu mohli něco udělat. Navíc, už dlouho se chci podívat do Evropy“

Proběhlo pár mailů, telefonátů, nějaké to setkání a bylo domluveno. Janet Robin obohatí sestavu November 2nd a objede s nima pěknou řádku festivalů a koncertů. Koncert bude vždy znamenat kompromis mezi Janetinými písněmi a songy české kapely, které spolu nacvičili. Vzhledem k podobnému „cítění“ muziky na kterém se obě strany shodly, se Janet i November vzájemně, schopně obohacují a vytvářejí tak něco nového a zajímavého.

Janet Robin totiž není žádné americké ořezávátko. Hru na kytaru s ní necvičila, žádná bábovka v hudebce, ale bývalý kytarista Ozzyho Ozbourna Randy Rhoads a její další trenér byl Lindsey Buckingham, se kterým posléze začala i vystupovat. Největší příležitost jí však nabídla Meredith Brooks, proslavená písní Bitch. Janet nějaký ten pátek s Meredith hrála, čerpala zkušenosti a v hlavě se jí pomalu tvořily myšlenky na sólovou kariéru. Když ji přestalo bavit dělat pouhou kytarovou přicmrdávačku, Janet se osamostatnila a dala se do natáčení svých vlastních alb. Ty se jí zatím povedlo natočit tři a všechny získaly docela slušný ohlas od kritiků i fanoušků.

Janet našla zálibu ve spolupráci s jinými kapelami a muzikanty a její cesta ji tak zavedla k mnoha osobnostem jako například Melisse Etheridge, Michelle Shocked, Ann & Nancy Wilson (Heart), Maiou Sharp či Garrison Starr. Postupem času se Janet vypracovala na vrchol mezi mnoho úspěšných hudebnic, ke kterým kytara patří stejně přirozeně, jako slipy k šedesátníkovi.

Janet však samozřejmě nebyla jediná, kdo uvítal tuto česko americkou spolupráci. „Byla to pro nás zajímavá výzva. Myslím, že společné hraní nás může všechny obohatit a hlavně to bude velká zábava. A navíc dvě holky s telecastery na jednom pódiu se často nevidí“, popisuje Janetinu nabídku zpěvačka November 2nd Saša Langošová.

November 2nd mají za sebou již velkou řádku koncertů za hranicemi. Z pár let svého působení si zahráli v mnoha zemích Evropy, ale také i za mořem ve Státech. I koncerty ve který se po cizině předváděli, nebylo nic malého. November hráli s Alani Morissette, Brianem Adamsem, Spin Doctors a mnoha dalšími.

V Čechách byli za svou tvorbu oceněni mnoha cenami, jako Anděl nebo Žebřík a postupem času ze staré sestavy November 2nd již mnoho nezbylo. Zůstali jen zpěvačka a kytaristka Saša Langošová s kytaristou Romanem Helclem. Zbytek kapely je docela zkušená skládačka party českých profíků. Na bicí řádí Tomáš Brožekpocházející původně z Circusu Praha, piáno ovládáJan Kořínek a na baskytaru se střídají rovnou tři muzikanti Vladimír „Guma“ Kulhánekz klasické kapely Stromboli, Radim GenčevzMadfingeru a dlouholetý spolupracovník Dana Bárty – Martin Lehký,kterého známe z JAR nebo Sexy Dancers.

Jasná věc tedy je, že ani November 2nd ani Janet nejsou, žádnými nováčky se sunarem v kočárku, ale ostřílení muzikanti. Jejich koncert tak sám o sobě docela přirozeně slibuje velice lákavou podívanou a zajímavý zážitek netradičního spojení české a americké hudební tvorby.

Plán turné November 2nd feat Janet Robin:

27.6. Praha – Palác Akropolis
28.6. Český Krumlov – Travellers Hostel
7.7. Holčovice U Krnova & Černošice – festivaly
13.7. Ostrava – festival Colours of Ostrava
14.7. Pacov – festival Pacovský poledník
19.7. Bratislava – Nádvoří Staré radnice
20.7. Znojmo – Znojemská beseda
21.7. Nový Jičín – Letní kino
26.7. Olomouc – Olomoucké kulturní léto
28.7. Malá Skála – festival Benátská noc
1.8. Telč – Prázdniny v Telči
3.8. Kácov – Sázava Fest
4.8. Hlučín – festival Štěrkovna

Web:

Janet Robin
www.myspace.com/janetrobinmusic
www.janetrobin.com

Video Janet Robin

November 2nd
www.myspace.com/…mber2ndmusic
www.november2nd.net

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.