Barvy Ostravy ani ne za měsíc!

  • Barvy Ostravy ani ne za měsíc! Fotogalerie (7)
    • 15.06.2007
    • Tisk

    Již za pouhých 27 dní začne kultovní a již naprosto samozřejmá hudební událost – jeden z nejpestřejších festivalů letošního léta, již šestý ročník Colours of Ostrava. Letos se Stodolní a další části severomoravské metropole zaplní od 12. do 15. července. A 6. ročník se zatím může pochlubit nejpestřejší program ve své historii. No řekněte sami – hlavními taháky programu jsou legendární Gipsy Kings, kapela žhavých romských rytmů, charismatická rocková zpěvačka Marianne Faithfull, spolupracovnice Nicka Cavea, Micka Jaggera či Toma Waitse, Goran Bregović, král balkánské dechovky, Mando Diao, švédská hvězda kytarové hudby, elektroničtí mágové Coldcut, Richard Bonaz Kamerunu či křehké dívčí duo CocoRosie.

    Sdílejte článek:

**Domácí interpreti

**
Z domácích hvězd na Colours zavítají například Kryštof, Gipsy.cz, Tatabojs, Marie Rottrová, Dan Bárta či Divokej Bill. Celkem se během čtyř dnů představí více než 100 kapel a DJs všech žánrů – od world music, přes rockovou hudbu, alternativu až po chrámové zpěvy v evangelickém kostele. Řadu jmen možná návštěvníci ani nebudou znát, o to více se jejich koncerty zaryjí pod kůži.

**Léto plné pohody

**
Kromě hudby láká festival také svojí pohodovou letní atmosférou. Sice se koná blízko centra Ostravy, ale v části, kde jsou parky, stromy, zeleň a v okolí Slezskoostravského hradu, takže je dost místa pro tanec pod hvězdami i lenošení na trávníku.

Pro rodiče s dětmi bude opět připraven dětský koutek s lanovým centrem, hlídáním a programem. Součástí programu jsou navíc workshopy, kinokavárna, sportovní hry či divadelní program.

Pro přespolní bude připraveno stanové městečko, se vstupenkou budou mít návštěvníci ostravskou MHD a vstup do vybraných ostravských objektů zdarma. České dráhy připravily pro návštěvníky až 50% slevu na zpáteční jízdné. Potvrzením kvalit je dvojí udělení ceny Anděl za Hudební událost roku 2006.
**Z historie festivalu

**
Festival Colours of Ostrava získal ocenění za nejlepší hudební akci roku 2004 v anketě ALMA (Akropolis Live Music Awards) v kategorii koncert / festival roku.
Jako první a zatím jediný festival V ČR stal v roce 2003 členem EUROPEAN FORUM OF WORLDWIDE MUSIC FESTIVALS (EFWMF) (www.efwmf.org), což je nezisková asociace 44 nejvýznamněj­ších, nezávislých evropských festivalů, které se zavazují podporovat světovou, etnickou, tradiční a původní kulturu jednotlivých světových národů a vzájemně se propojovat v kulturních výměnách. V asociaci jsou například festivaly Sfinks v Antverpách, Tanz und Folkfest v německém Rudolstadtu, jeden z největších světových festivalů Dunya v holandském Rotterdamu nebo festival v dánském Roskilde. Spolu s Colours of Ostrava je v EFWMF z východní Evropy pouze polský Crossroads Festival of Traditional Music v Krakově a maďarský Kalaka Folk Festival v Miškolci.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro. Více na www.colours.cz. Generálním partnerem je Česká spořitelna.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.