Best Of album Asian Dub Foundation

  • Best Of album Asian Dub Foundation Fotogalerie (5)
    • 27.04.2007
    • Tisk

    Anglická alternativní hudební skupina hrající Asian Dub Foundation ve své hudbě kombinuje breakneat, dub, dancehall a ragge, stejně jako prvky punku a rocku. Před 14 lety kapela vyplula na povrch z projektu letních hudebních workshopů, které pořádala londýnská Farringdonská hudební společnost a mladí Asiaté se zde učili základní hudební fígle a postupy. Nyní ADF vydávají své bilanční album Best Of, které se na našich pultech objevilo 23. dubna.

    Sdílejte článek:

Zajímavé kombinace žánrů

Asian Dub Foundation jsou jen těžko zařaditelní – hrají hudbu s raggajunglovými rytmy, indodubovou basou, sitarem inspirovaným kytarou a velkou energií. Ta je patrná nejen na jejich deskách, ale ještě více na koncertech. Za dvanáct let své existence vydali ADF celkem pět studiových alb a dvě alba živá a nyní se jim pozdávalo, že je ten správný čas na první bilancování….

Čas na Best Of… a turné

A jak jinak shrnout svou dráhu než albem s tím nejlepším. Bilancující album se jmenuje Time freeze 1995/2007: The Best Of a nejdeme zde hned dva nikdy nevydané tracky. Desku si můžete navíc koupit jak jako klasické CD, tak jako dvojalbum v De Luxe verzi, která navíc obsahuje remixové tracky, zajímavé hosty a jeden nový song navíc.

V souvislosti se svým albem Asian Dub Foundation vyrážejí na turné a hned po jeho skončení se chystají do studia natáčet další řadovou desku.

Pod vlivem punku

I přes kombinaci mnoha hudebních žánrů je skupina charakteristická tím, že využívá živé nástroje a připouští vliv punku na svou produkci. ADF vznikli v roce 1993, kdy se v Londýně natáčel dokumentární film Identical Beata nenatáčel se nikde jinde než v již zmíněné škole Farringdon Community Music House. Pořádané workshopy vedli Aniruddha Das a John Pandit, který byl mimo jiné i DJem. Na těchto workshopech se dvojice setkala se čtrnáctiletým bengálským rapperem Deederem Zamanem a všichni společně pak založili Asian Dub Foundation. Spolu se vznikem skupiny přišel i vznik přezdívek jednotlivých aktérů, Das si začal říkat Dr. Das, Pandit se přejmenoval na Pandit Ga Zaman vystupoval pod jménem Master D.

První úspěchy

Spolu s novými členy – kytaristou Chandrasonicem, tanečníkem a DJem Bubble Sun J se ADF uvedli na scénu hitovým singlem Rebel Warrior, který byl součástí debutovém alba Facts And Fictions z roku 1995.
Neméně slavným hitem ADF je o tři roky mladší  Rafi's Regente, díky němuž skupina získala nominaci na prestižní Mercury Music Prize. Ale

nejúspěšnějším dosavadním albem kapelky je Community Music z roku 2000, která získala v New Musical Express (NME) 10 bodů z 10 možných a objevil se na něm hit Taa Deem.

Skalní členové kapelu opustili…

Ve stejném roce, jako album vyšlo, však kapelu opustil zakládající člen a zároveň frontman Deeder Zaman a po několika dalších změnách v kapele vyšlo čtvrté album Enemy Of The Enemy. To se stalo nejprodávanějším počinem ADF, a to hlavně díky hit-singlu Fortress Europe. Po něm následovalo koncertní album Live: Keep Bangin On The Walls(2005) a zatím poslední album Tank. Rok po jeho vydání opustil kapelu další zakládající člen Dr. Das. Zbytek seskupení pak pracoval na dubové opeře pojednávající o Muamarovi Al-Kadáfím, která byla na scénu uvedena vloni na podzim.

 

A nyní je tu novinka! Jak se ADF vyrovnali se změnami, jak opera ovlivnila jejich tvorbu, o tom všem svědčí jejich bestovka, která vyšla 23. dubna.

 


Kup si nové CD

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze