Die Antwoord si přivezou Moonchild Sanelly

  • Die Antwoord si přivezou Moonchild Sanelly Fotogalerie (26)
    • 05.04.2018
    • Tisk

    Na jihoafrickou partu Die Antwoord, která vystoupí 20. srpna v Praze na výstavišti v Holešovicích, se tuzemští fanoušci nesmírně těší. Teď oznámila, kdo jí bude dělat společnost. Jako support přiveze jednu z nejžhavějších mladých jihoafrických hvězd alternativní scény Moonchild Sanelly.

    Sdílejte článek:

Možná jste zaznamenali projekt Damona Albarna (Gorillaz, Blur) s názvem Africa Express. Albarnovi se už od roku 2006 s úzkou skupinou producentů a hudebníků daří propojovat muzikanty z různých kultur a vrstev.

Letos v únoru se do tohoto projektu zapojila právě i Moonchild Sanelly. A co o ní Albarn řekl? "Moonchild Sanelly je globální superstar, na kterou čeká velký úspěch."

Moonchild Sanelly se v krátké době podařilo dosáhnout toho, o co jiní usilují celý život. Koncem roku 2017 se podílela na vzniku velkého hitu Midnight Starring, který produkovali DJ Maphorisa a DJ Tira. Spolu se zpěvačkou Busiswou zaujala nezapomenutelnými slovy "please call future maybe“.

Letos v únoru natočila mezinárodní hit Down Low (Waird Together) a dvě skladby Thirsty (feat. Rudeboyz) a F-Boyz. Ke druhé z nich taky sama režírovala videoklip. 

Následovala už zmíněná kooperace s Damonem Albarnem na projektu Africa Express. Frontman Gorillaz se o aktivity Moonchild Sanelly velice zajímá a spolupracovali spolu už dřív na několika skladbách.

Naposledy z toho vzniklo sedm skladeb. Nahrávání se účastnili i frontman kapely The Bombay Bicycle Club Mr Jukes, kytarista a producent newyorkské kapely Yeah Yeah Yeahs Nick Zinner a nigerijský bubeník, který hrál mimo jiné s The Rolling Stones a na albech Paula Simona nebo Paula McCartneyho Remi Kabaka.

Na celý srpen se Moonchild Sanelly připojí ke krajanům Die Antwoord na jejich evropském turné a při té příležitosti se představí i pražskému publiku. I to se dá považovat za jeden z jejích hudebních milníků.

Die Antwoord jsou jednou z kapel, se kterou by dle jejích slov ráda spolupracovala. Doslova prohlásila, že je miluje.

Kontroverzní jihoafrické duo koncertovalo v České republice už třikrát. Jeho divoká a bláznivá show plná energie z něj dělá kultovní záležitost všech světových hudebních pódií. 

Poprvé se samostatně představili v roce 2010 v pražské Lucerně, v roce 2016 vyprodali koncertní prostor ve Žlutých lázních a naposledy loni odehráli festivalový set na Rock For People. Tehdy se spekulovalo, že to možná bude jejich poslední vystoupení u nás, což se nakonec nepotvrdilo.

Proto se 20. srpna můžete těšit na jejich show v areálu Výstaviště v Holešovicích. 

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut – omezený počet vstupenek za 850 korun, ostatní za 950 korun.

www.dieantwoord.com

Podobní interpreti

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze