Na podzim se do Prahy vrátí Marilyn Manson

  • Na podzim se do Prahy vrátí Marilyn Manson
    • 15.05.2017
    • Tisk

    Od samých začátků na floridské rockové scéně v roce 1989 Marilyn Manson vystřídal řadu veřejných podob - gotický shock rocker, člen satanského kultu, viník mnoha podob násilí ve školách, manipulátor, který vymývá dětem mozky, šílenec s make upem...

    Sdílejte článek:

Tak ho aspoň líčila mnohá média.

V České republice vystoupil už několikrát a chystá se sem znovu, tentokrát do Tisport Arény, kterou rozbouří 19. listopadu 2017. 

Narodil se jako Brian Warner v Cantonu v Ohiu 5. ledna 1969 a dnes je předmětem mnoha bulvárních spekulací a pomluv, terčem protestů skupin, které jeho koncerty obviňují z uctívání ďábla, jeho texty jsou analyzovány a zkoumány a neustále se mluví o jeho hudebním poselství.

Uveďme si však dvě nezpochybnitelné a obdivuhodné skutečnosti: Marilyn Manson natočil devět studiových alb, zatím poslední je z roku 2015 a jmenuje se The Pale Emperor. Tři z těchto alb získala platinu.


Jeho desáté album původně nazvané Say10 mělo vyjít letos v únoru na den sv. Valentýna. Nestalo se. 8. května Marilyn Manson oznámil, že album ponese nakonec název Heaven Upside Down.

V březnu se objevil na Instagramu záhadný vzkaz: " 6:19. Čas nadšel."

Existují různé výklady, jeden z nich je ten, že by nové album mělo vyjít v červnu. Možná...

Před pár dny však všem zamotal hlavu dalším instagramovým postem, kde bylo: "07.09 @DefiantOnes."

Tak v červnu, v červenci nebo v září?

Netušíme... Jedno je však jisté: Manson prohlásil: "Nové album bude to poslední, co by lidé čekali po vydání předešlé desky The Pale Emperor. Podle lidí, kteří novou desku slyšeli, je to něco mezi Antichrist Superstar a Mechanical Animals. Neměl jsem v úmyslu se vracet, ale všechno probíhá v kruhu. Na tuhle desku se hodí staré rčení, že ďáblovo největší tajemství je, že lidé nevěří, že existuje."


Marilyn Manson je hudební a stylistický chameleón, který si nechal narůst dlouhé vlasy v období desky Antichrist Superstar v roce 1996, obnažil umělé poprsí a nechal se ovlivnit Davidem Bowiem a glam rockovou vizáží koncem devadesátých let a na začátku roku 2010 si zas nechává dorůst vyholené obočí.

Je impozantní s make upem i bez něj. I dnes díky už klasické tvorbě představuje "hrozbu pro nevinnou americkou mládež".

Jeho fanoušci dobře vědí, že nabízí mnohem víc. Především ohromnou zábavu na pódiu i mimo něj a to po několik desetiletí, Marilyn Manson je talentovaný hudebník a umělec, muž, který se může právem chlubit hrdou přezdívkou The God of Fuck.

První vstupenky se začnou prodávat exkluzivně 17. května na stránkách umělce, běžný předprodej bude zahájen 19. května od 9:00 hodin na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Vstupenky bude možné koupit ve dvou kategoriích: na stání pod pódiem budou stát 1 290 korun plus poplatky, běžné vstupenky na stání pak 990 korun plus poplatky.

www.dsmacku.com

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze