Colours of Ostrava láká na divadelní perly

  • Colours of Ostrava láká na divadelní perly Fotogalerie (24)
    • 27.04.2017
    • Tisk

    Nejnovější představení Batacchio novocirkusového souboru Cirk La Putyka a speciální verze inscenace Lásky jedné plavovlásky - Plavovlásky jedné lásky brněnského Divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka upravená pro Gong...

    Sdílejte článek:

... to jsou hlavní lákadla letošního divadelního programu na festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července v industriálních Dolních Vítkovicích.

Kromě obou těchto představení, která využijí majestátní prostor auly Gong, návštěvníci uvidí legendy české improvizace, divadlo VOSTO5, ústecké Divadlo Demago s Jiřím Maryškou, ostravský improvizační soubor Impéčko a řadu dalších menších představení pro děti a jejich rodiče.

"Protože Provázek v příští a přespříští sezóně oslaví padesátiny - přičemž my jsme se rozhodli oslavit je sérií padesáti bezprecedentních událostí - učinili jsme toto ostravské hostování jedním z bodů oslav a objednali kvůli tomu náklaďák a pohyb jevištních vozů, že se z toho Martin Ondrúš na chvíli orosil. Třetím ze čtyř prologů festivalu, že by se to s dovolením stalo - toto naše pobývání v Ostravě - Miloši Formanovi a šedesátým letům a Provázku na počest,” vysvětluje režisér Divadla Husa na provázku Vladimír Morávek.

Inscenace s živou hudbou kapely DiaBeatles je věnována panu Miloši Formanovi.

Příběh Lásek jedné plavovlásky není jen anekdotou o dívce, která víc věřila, než myslela, ale hlavně a především podobenstvím, geniální metaforou o třeštivém a třpytivém a legračním fenoménu šedesátých let.

Diváci se stávají přímými aktéry děje, účastníky plesu, na který se všichni tak těšili - a pak litovali, že tam lezli. Zalykají se smíchem, připíjejí zvětralým pivem, a pak, úplně nakonec, se koušou do rtů trapností ...

Inscenace souboru Cirk La Putyka Batacchio, která spojuje nový cirkus, tanec a iluzionismus, se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností, které volně spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů.

Od cirkusových čísel a divadelních a hudebních scének přes zázraky tehdejších nových technologií až po ukázky anatomických anomálií zvířat i lidí.

"Batacchio vás okouzlí atmosférou dávných šou plných magických triků, dechberoucí akrobacie a humoru. Na scéně se objeví sedm akrobatů a herců v netradiční kombinaci disciplín nového cirkusu s těmi, které na jevišti už jen tak neuvidíte,” láká principál souboru Rosťa Novák.

Autorem a režisérem projektu je Maksim Komaro, finský režisér, který se souborem Cirk La Putyka spolupracoval už na inscenacích Slapstick Sonata a Play. Premiéru bude představení mít 12. května.

V představení Stand’artní kabaret souboru VOSTO5 chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou maximální improvizační standart!

Nic víc, nic míň! Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé premiéru i derniéru a je hudebně doprovázen vlastní kapelou Snaha.

Improvizovaná performance divadla Demago pokaždé vychází z momentální souhry performera, Jiřího Maryšky, instrumentalisty a mistra světel.

Žánry se mísí, atmosféry houstnou. Je to, jako když kaligraf máchá štětcem namočeným v saké…Soubor Impéčko Ostrava v inscenaci The Film improvizuje na plátně, s hudbou i hereckými výstupy.

Nikdo není připravený, scénář vzniká na místě.

Na Colours of Ostrava 2017 zahrají jako hlavní headlineři například Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2017 jsou v prodeji na festivalovém webu a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2 490 korun platí na limitovaný počet 5 tisíc kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.

www.colours.cz

 

Podobní interpreti

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.