Colours of Ostrava láká na divadelní perly

  • Colours of Ostrava láká na divadelní perly Fotogalerie (24)
    • 27.04.2017
    • Tisk

    Nejnovější představení Batacchio novocirkusového souboru Cirk La Putyka a speciální verze inscenace Lásky jedné plavovlásky - Plavovlásky jedné lásky brněnského Divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka upravená pro Gong...

    Sdílejte článek:

... to jsou hlavní lákadla letošního divadelního programu na festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července v industriálních Dolních Vítkovicích.

Kromě obou těchto představení, která využijí majestátní prostor auly Gong, návštěvníci uvidí legendy české improvizace, divadlo VOSTO5, ústecké Divadlo Demago s Jiřím Maryškou, ostravský improvizační soubor Impéčko a řadu dalších menších představení pro děti a jejich rodiče.

"Protože Provázek v příští a přespříští sezóně oslaví padesátiny - přičemž my jsme se rozhodli oslavit je sérií padesáti bezprecedentních událostí - učinili jsme toto ostravské hostování jedním z bodů oslav a objednali kvůli tomu náklaďák a pohyb jevištních vozů, že se z toho Martin Ondrúš na chvíli orosil. Třetím ze čtyř prologů festivalu, že by se to s dovolením stalo - toto naše pobývání v Ostravě - Miloši Formanovi a šedesátým letům a Provázku na počest,” vysvětluje režisér Divadla Husa na provázku Vladimír Morávek.

Inscenace s živou hudbou kapely DiaBeatles je věnována panu Miloši Formanovi.

Příběh Lásek jedné plavovlásky není jen anekdotou o dívce, která víc věřila, než myslela, ale hlavně a především podobenstvím, geniální metaforou o třeštivém a třpytivém a legračním fenoménu šedesátých let.

Diváci se stávají přímými aktéry děje, účastníky plesu, na který se všichni tak těšili - a pak litovali, že tam lezli. Zalykají se smíchem, připíjejí zvětralým pivem, a pak, úplně nakonec, se koušou do rtů trapností ...

Inscenace souboru Cirk La Putyka Batacchio, která spojuje nový cirkus, tanec a iluzionismus, se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností, které volně spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů.

Od cirkusových čísel a divadelních a hudebních scének přes zázraky tehdejších nových technologií až po ukázky anatomických anomálií zvířat i lidí.

"Batacchio vás okouzlí atmosférou dávných šou plných magických triků, dechberoucí akrobacie a humoru. Na scéně se objeví sedm akrobatů a herců v netradiční kombinaci disciplín nového cirkusu s těmi, které na jevišti už jen tak neuvidíte,” láká principál souboru Rosťa Novák.

Autorem a režisérem projektu je Maksim Komaro, finský režisér, který se souborem Cirk La Putyka spolupracoval už na inscenacích Slapstick Sonata a Play. Premiéru bude představení mít 12. května.

V představení Stand’artní kabaret souboru VOSTO5 chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou maximální improvizační standart!

Nic víc, nic míň! Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé premiéru i derniéru a je hudebně doprovázen vlastní kapelou Snaha.

Improvizovaná performance divadla Demago pokaždé vychází z momentální souhry performera, Jiřího Maryšky, instrumentalisty a mistra světel.

Žánry se mísí, atmosféry houstnou. Je to, jako když kaligraf máchá štětcem namočeným v saké…Soubor Impéčko Ostrava v inscenaci The Film improvizuje na plátně, s hudbou i hereckými výstupy.

Nikdo není připravený, scénář vzniká na místě.

Na Colours of Ostrava 2017 zahrají jako hlavní headlineři například Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2017 jsou v prodeji na festivalovém webu a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2 490 korun platí na limitovaný počet 5 tisíc kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.

www.colours.cz

 

Podobní interpreti

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze