KB Band Academy rozdělí kapelám čtvrt milionu

  • KB Band Academy rozdělí kapelám čtvrt milionu
    • 27.04.2017
    • Tisk

    Druhý ročník úspěšného projektu se ponese v duchu několika změn. Moderátorkou projektu KB Band Academy bude herečka Klára Miklasová, natáčení proběhne v novém atraktivním prostředí Vnitroblocku a peníze za výhru si letos rozdělí pouze dvě vybrané kapely.

    Sdílejte článek:

Óčko opět ve spolupráci s Komerční bankou a mentorem Michalem „Majkláčem“ Novákem pokračuje v projektu, který po dobu několika měsíců dává neznámým kapelám prostředky na vlastní tvorbu a šanci proniknout mezi profi muzikanty.

"Oproti různým workshopům kapel, které obvykle tahají ze začínajících muzikantů peníze, je u nás kapely naopak získají," říká o projektu šéfdramaturg Óčka Alexandr Guha a dodává, že nejde ani o další vyřazovací talentovou soutěž, protože obě vybrané kapely projdou celou sérií pořadů od začátku až do konce.

Dvě vybrané kapely si rozdělí přes 250 tisíc korun a samy rozhodnou, kolik investují do nahrání singlu, natočení videoklipu, a jak pojmou vlastní koncertní show.

Důležitou součástí projektu je feedback od různých osobností hudební scény a expertů v oboru. V loňském roce se do projektu zapojili David Koller, Ewa Farna nebo třeba Ben Cristovao.

Pořad se bude točit v nových multifunkčních prostorách Vnitroblocku, v hudebním studiu nebo na place při natáčení videoklipu i vlastního koncertu.

"Když jsem s kamarádem Tomášem, který celý objekt vlastní, před rokem procházel areál, ani ve snu mě nenapadlo, za jak krátký čas se z Vnitroblocku stane místo, o kterém mluví celá Praha. Toto malé pražské Soho má atmosféru něčeho výjimečného, žádaného, ale zároveň zcela přirozeného a nenuceného. Studio, kde se bude KB Band Academy natáčet je v samém srdci vnitrobloku a už teď vím, že jsme ho postavili na tom nejlepším možném místě“ říká Michal „Majkláč“ Novák.

KB Band Academy se na konci roku propojí s dalším koncertem v rámci akustických vystoupení Óčka, kterými už prošla největší jména domácí hudební scény. 

Kapely můžou posílat přihlášky do 5. května na mail kbba@ocko.tv natočením krátkého autorského videa, ve kterém představí svůj projekt.

Vybrané kapely budou pozvány na konkurz 8. května, ze kterého nakonec vzejdou dvě postupující. 

Jak se bude kapelám dařit v jednotlivých úkolech, zaznamená patnáctidílný seriál, který uvede Óčko ve druhé polovině roku.

www.kbbandacademy.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze