KB Band Academy rozdělí kapelám čtvrt milionu

  • KB Band Academy rozdělí kapelám čtvrt milionu
    • 27.04.2017
    • Tisk

    Druhý ročník úspěšného projektu se ponese v duchu několika změn. Moderátorkou projektu KB Band Academy bude herečka Klára Miklasová, natáčení proběhne v novém atraktivním prostředí Vnitroblocku a peníze za výhru si letos rozdělí pouze dvě vybrané kapely.

    Sdílejte článek:

Óčko opět ve spolupráci s Komerční bankou a mentorem Michalem „Majkláčem“ Novákem pokračuje v projektu, který po dobu několika měsíců dává neznámým kapelám prostředky na vlastní tvorbu a šanci proniknout mezi profi muzikanty.

"Oproti různým workshopům kapel, které obvykle tahají ze začínajících muzikantů peníze, je u nás kapely naopak získají," říká o projektu šéfdramaturg Óčka Alexandr Guha a dodává, že nejde ani o další vyřazovací talentovou soutěž, protože obě vybrané kapely projdou celou sérií pořadů od začátku až do konce.

Dvě vybrané kapely si rozdělí přes 250 tisíc korun a samy rozhodnou, kolik investují do nahrání singlu, natočení videoklipu, a jak pojmou vlastní koncertní show.

Důležitou součástí projektu je feedback od různých osobností hudební scény a expertů v oboru. V loňském roce se do projektu zapojili David Koller, Ewa Farna nebo třeba Ben Cristovao.

Pořad se bude točit v nových multifunkčních prostorách Vnitroblocku, v hudebním studiu nebo na place při natáčení videoklipu i vlastního koncertu.

"Když jsem s kamarádem Tomášem, který celý objekt vlastní, před rokem procházel areál, ani ve snu mě nenapadlo, za jak krátký čas se z Vnitroblocku stane místo, o kterém mluví celá Praha. Toto malé pražské Soho má atmosféru něčeho výjimečného, žádaného, ale zároveň zcela přirozeného a nenuceného. Studio, kde se bude KB Band Academy natáčet je v samém srdci vnitrobloku a už teď vím, že jsme ho postavili na tom nejlepším možném místě“ říká Michal „Majkláč“ Novák.

KB Band Academy se na konci roku propojí s dalším koncertem v rámci akustických vystoupení Óčka, kterými už prošla největší jména domácí hudební scény. 

Kapely můžou posílat přihlášky do 5. května na mail kbba@ocko.tv natočením krátkého autorského videa, ve kterém představí svůj projekt.

Vybrané kapely budou pozvány na konkurz 8. května, ze kterého nakonec vzejdou dvě postupující. 

Jak se bude kapelám dařit v jednotlivých úkolech, zaznamená patnáctidílný seriál, který uvede Óčko ve druhé polovině roku.

www.kbbandacademy.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.