Paramore dorazí s novinkou na Rock for People

  • Paramore dorazí s novinkou na Rock for People
    • 19.04.2017
    • Tisk

    S novým albem a staronovým členem dorazí v létě na Rock for People úspěšní Paramore. Kapela v čele se zpěvačkou Hayley Williams dorazí do Hradce Králové vyzbrojená největšími hity, díky nimž získala Grammy i milióny věrných fanoušků po celém světě, a představí taky nový materiál.  

    Sdílejte článek:

Nové, páté studiové, album nazvané After Laughter vydají Paramore už za necelý měsíc, a to 12. května 2017

Tím ovšem dobré zprávy nekončí: k tvůrčímu tandemu energické zpěvačky a kytaristy Taylora Yorka se po sedmileté pauze vrátil bubeník a spoluzakladatel kapely Zac Farro, se kterým jako headlineři nastoupí Paramore nabití novou energií i na hlavní stage festivalu Rock for People!

Festival proběhne v termínu od 4. do 6. července 2017.

"Paramore naposledy vystoupili na Rock for People před šesti lety a jejich koncert patří k těm, na které mnozí návštěvníci dodnes vzpomínají,“ uvedl dramaturg a jeden ze zakladatelů festivalu Michal Thomes.

A dodal: "Od té doby ušli pořádný kus cesty, získali Grammy, byli headlinerem velkých festivalů jako je Reading a Leeds… Teď se vrací v plné síle a s novým materiálem, a tak pro nás rozhodnutí o tom, kdo bude jedním z letošních headlinerů, bylo jasně dané.“

Rock for People je navíc jedním z mála festivalů, na kterých v rámci evropského turné kapela vystoupí.

Bratři Josh a Zac Farroovi se s Hayley Williams setkali v městečku Franklin nedaleko Nashvillu v americkém státě Tennessee ještě před tím, než jim bylo patnáct.

Kapela s energickou a jiskrnou Hayley v čele se v začátcích svezla na emo vlně, ale rychle si vybudovala vlastní nezaměnitelný zvuk a bylo jasné, že míří výš.

Cesta z garáže na festivalové scény byla rychlá a dřív než jim bylo dvacet, už měli solidní fanouškovskou základnu a dvě úspěšná alba.

Hity Misery Business a Decode baví stále a k dnešnímu dni mají videoklipy "naklikáno" na počítadlech YouTube stovky milionů. V roce 2008 vyrazili Paramore poprvé do Evropy a slavili famózní úspěchy.

Na konci roku 2010 opustili kapelu bratři Farroové a Hayley pokračovala s kytaristou Taylorem Yorkem, který je v kapele od roku 2007, a zakládajícím baskytaristou Jeremym Davisem.

Další úspěšné album, eponymní Paramore, vyšlo v roce 2013 a rázem obsadilo první příčku žebříčku časopisu Billboard. O dva roky později získali Paramore i první Grammy.

Letos kapela potvrdila to, o čem se už dlouho spekulovalo: k tvůrčímu tandemu Hayley Williams a Taylor York se po sedmileté pauze vrátil bubeník a zakladatel kapely Zac Farro, vydají novou desku a vyrazí na turné, v rámci kterého zavítají i na Rock for People.

Vstupenky teď na festivalovém webu pořídíte za 2 000 korun. K dispozici jsou také jednodenní vstupenky na jednotlivé festivalové dny.

www.rockforpeople.cz

Podobní interpreti

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz