Amanda Palmer přijede do Prahy s novinkou

  • Amanda Palmer přijede do Prahy s novinkou
    • 02.03.2017
    • Tisk

    Královna punkového kabaretu Amanda Palmer po pěti letech znovu zahraje v Praze. V rámci série Femme Fatale představí 4. června v Paláci Akropolis nové album, které nahrála s šéfem kultovní anglicko-belgické psychedelické skupiny Legendary Pink Dots.

    Sdílejte článek:

Aktivitami na poli financování i distribuce hudby převrátila zábavní průmysl naruby, její tvorba ale zůstává i nadále zcela nepředvídatelná.

Americká hudebnice Amanda Palmer to aktuálně dokazuje na novém albovém počinu, kterým je společná nahrávka s Ka-Spelem, mozkem klasiků psychedelické hudby Legendary Pink Dots.

Novinku I Can Spin a Rainbow přivezou v rámci světového turné 4. června i do pražského Paláce Akropolis.

Nebýt Legendary Pink Dots, možná by Amanda Palmer ani nikdy nedělala hudbu.

Když jako teenagerka objevila jejich nahrávky míchající psychedelii a divadlo, otevřely se jí dosud nevídané obzory.

Inspirací se stala nejen jejich nekompromisní umělecká vize, nezávislost na hudebním průmyslu, ale i úzký vztah s fanoušky. Ostatně když v roce 1995 hráli Legendary Pink Dots v jejím domovském Bostonu, nechala je přespat v domě svých rodičů.

O deset let později už si je pozvala na německé turné punkového kabaretu Dresden Dolls a s šéfem kapely Edwardem Ka-Spelem tehdy naplánovali společný hudební projekt.

Na něj ale došlo až o dekádu později. "Spojili jsme naše autorské hlavy a poetické světy, abychom stvořili zcela nový vesmír,“ říká Palmer, která přípravy alba I Can Spin a Rainbow popisuje jako „spirituální zážitek“.

Ka-Spel k tomu dodává: "Natáčet tohle album s Amandou bylo jako objevit dvojče, o němž jste nevěděli, že ho máte.“

Metafora duhy, která prostupuje texty písní, je důležitá - spojuje se v ní totiž temnota a světlo, strach i naděje. Na albu, které vyjde v květnu, se smyčcovými aranžemi podílel i další člen Legendary Pink Dots - Patrick Q Wright.

Amanda Palmer je básnířka, klavíristka, exhibicionistka, ale také revolucionářka hudebního průmyslu.

Proslavila se jako polovina kabaretně punkového dua Dresden Dolls, poté ale i sólově jako Amanda Fucking Palmer.

K úspěchu jí pomohly internet a přímý kontakt s fanoušky, kteří podporují každý její projekt v rámci crowdfundingových sbírek. Celému světu dokázala, že skvělá muzika nepotřebuje masivní marketing, protože si nejlepší reklamu dělá sama.

V pražském Paláci Akropolis vystoupila Amanda Palmer už dvakrát, poprvé sólově, podruhé v roce 2012 s kapelou The Grand Theft Orchestra.

Kolaborace s psychedelickým guruem Ka-Spelem ukáže 4. června trochu jinou tvář kultovní hudebnice, která ráda překračuje hranice možného.

www.palacakropolis.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.