Amanda Palmer přijede do Prahy s novinkou

  • Amanda Palmer přijede do Prahy s novinkou
    • 02.03.2017
    • Tisk

    Královna punkového kabaretu Amanda Palmer po pěti letech znovu zahraje v Praze. V rámci série Femme Fatale představí 4. června v Paláci Akropolis nové album, které nahrála s šéfem kultovní anglicko-belgické psychedelické skupiny Legendary Pink Dots.

    Sdílejte článek:

Aktivitami na poli financování i distribuce hudby převrátila zábavní průmysl naruby, její tvorba ale zůstává i nadále zcela nepředvídatelná.

Americká hudebnice Amanda Palmer to aktuálně dokazuje na novém albovém počinu, kterým je společná nahrávka s Ka-Spelem, mozkem klasiků psychedelické hudby Legendary Pink Dots.

Novinku I Can Spin a Rainbow přivezou v rámci světového turné 4. června i do pražského Paláce Akropolis.

Nebýt Legendary Pink Dots, možná by Amanda Palmer ani nikdy nedělala hudbu.

Když jako teenagerka objevila jejich nahrávky míchající psychedelii a divadlo, otevřely se jí dosud nevídané obzory.

Inspirací se stala nejen jejich nekompromisní umělecká vize, nezávislost na hudebním průmyslu, ale i úzký vztah s fanoušky. Ostatně když v roce 1995 hráli Legendary Pink Dots v jejím domovském Bostonu, nechala je přespat v domě svých rodičů.

O deset let později už si je pozvala na německé turné punkového kabaretu Dresden Dolls a s šéfem kapely Edwardem Ka-Spelem tehdy naplánovali společný hudební projekt.

Na něj ale došlo až o dekádu později. "Spojili jsme naše autorské hlavy a poetické světy, abychom stvořili zcela nový vesmír,“ říká Palmer, která přípravy alba I Can Spin a Rainbow popisuje jako „spirituální zážitek“.

Ka-Spel k tomu dodává: "Natáčet tohle album s Amandou bylo jako objevit dvojče, o němž jste nevěděli, že ho máte.“

Metafora duhy, která prostupuje texty písní, je důležitá - spojuje se v ní totiž temnota a světlo, strach i naděje. Na albu, které vyjde v květnu, se smyčcovými aranžemi podílel i další člen Legendary Pink Dots - Patrick Q Wright.

Amanda Palmer je básnířka, klavíristka, exhibicionistka, ale také revolucionářka hudebního průmyslu.

Proslavila se jako polovina kabaretně punkového dua Dresden Dolls, poté ale i sólově jako Amanda Fucking Palmer.

K úspěchu jí pomohly internet a přímý kontakt s fanoušky, kteří podporují každý její projekt v rámci crowdfundingových sbírek. Celému světu dokázala, že skvělá muzika nepotřebuje masivní marketing, protože si nejlepší reklamu dělá sama.

V pražském Paláci Akropolis vystoupila Amanda Palmer už dvakrát, poprvé sólově, podruhé v roce 2012 s kapelou The Grand Theft Orchestra.

Kolaborace s psychedelickým guruem Ka-Spelem ukáže 4. června trochu jinou tvář kultovní hudebnice, která ráda překračuje hranice možného.

www.palacakropolis.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze