Už ve čtvrtek odstartuje putovní Songfest.cz

  • Už ve čtvrtek odstartuje putovní Songfest.cz Fotogalerie (8)
    • 24.01.2017
    • Tisk

    Jazz, šansony i tradiční čínské, tibetské či ujgurské písně v podání Feng-yűn Song a Tria Puo, Jan Budař u mikrofonu i u klavíru jako básník hrající a zpívající, "Legenda o hořícím peří" v podání Sacra Circus, tradiční indonéské tance či nezaměnitelný šarmantní humor Jaroslava Duška...

    Sdílejte článek:

Na unikátní setkání Východu a Západu na jednom podiu se můžou těšit diváci v Příboře, Olomouci, Brně a Znojmě.

Právě v těchto městech totiž tento týden odstartuje 16. ročník multižánrového festivalu Songfest.cz a zahájí tak zároveň i oslavy čínského nového roku Kohouta.

Songfest.cz odstartuje 26. ledna v Příboře a hned druhý večer bude pokračovat do Olomouce, kde se podle kalendáře skutečně rozloučíme s rokem Opice.

Sobota 28. ledna bude naopak prvním dnem, kdy se vlády ujme Ohnivý Kohout a Songfest.cz to oslaví společně s diváky v brněnském Buranteatr.

Návštěvníky ten večer čeká i další mimořádná událost - křest zbrusu nového alba Děvče z Ta-panu Feng-yűn Song a Tria PUO, za kmotry půjdou Jaroslav Dušek, Jan Budař a Dobrý čajovník Jakub Vavřina s dobrým čajem.

Závěr prvního festivalového víkendu bude v neděli patřit Znojmu.

Pestrý večerní program ale není zdaleka to jediné, co festival pro návštěvníky chystá.

V každém z měst se ještě před začátkem hlavního koncertu, úderem 16té hodiny, zdarma otevře Pavilon her, který dětem i dospělým nabídne zábavu plnou kreativity i relaxace.

Na malé i velké čekají například výroba origami, vynikající čaje či dobrá vína.

Songfest.cz odstartuje ve čtvrtek 26. ledna v Příboře, dále bude pokračovat do olomouckého Divadla na Šantovce, brněnského Buranteatr a Znojemské Besedy.

Druhý víkend Songfestu začne 2. února v Divadle Drak v Hradci Králové, další den zavítá do písecké Sladovny a následně do Městského divadla v Českém Krumlově.

V závěrečný víkend se poprvé představí v Eurocentru v Jablonci nad Nisou, poté zamíří do plzeňského Divadla J. K. Tyla a 11. února vyvrcholí v Praze v Paláci Akropolis

Druhý festivalový týden začne 2. února v Hradci Králové a na programu bude například akustické hlasové trio DerevaLegendu o hořícím peří uvede Sacra Circus, na tu se mohou těšit i následující den diváci v Písku.

Kromě toho ve Sladovně zahraje například kytarové duo Eva Vogeltanzová a Jiří Fryč. 4. února proběhne Songfest.cz v Českém Krumlově, kde vystoupí také vynikající hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal.

Poslední týden odstartuje 8. února v Jablonci nad Nisou, kde se festival uskuteční poprvé.

Na sever se vydá například kytarista Vladimír Václavek, jazzový multiinstrumentalista Alan Vitouš a už zmíněný mongolský muzikant Charisu, který předvede své umění i následující den v Plzni.

Velké finále 16. ročníku Songfestu se uskuteční 11. února v pražském Paláci Akropolis.

Vstupenky je možné koupit na pokladnách festivalových scén, ceny se pohybují v přívětivém rozmezí od 220 do 250 korun. 

www.songfest.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz