Czech Crossroads pošle kapely do světa

  • Czech Crossroads pošle kapely do světa
    • 13.12.2016
    • Tisk

    Nechcete bloudit na hudební mapě? Rádi byste s vlastní hudbou do světa a nevíte jak na to? Čtvrtý ročník mezinárodního showcasového festivalu Czech Music Crossroads, který proběhne 17. a 18. července 2017 před festivalem Colours of Ostrava, by vám mohl pomoci.

    Sdílejte článek:

Úplně poprvé dá šanci zúčastnit se showcase koncertů českým skupinám z oblasti world music, folku, jazzu a nové akustické hudby bez ohledu na vydaná alba nebo délku profesionální praxe.

Odborná porota "sedmi statečných" společně s organizátory Czech Music Crossroads ze všech přihlášených vybere jednu skupinu, která bude zařazena do programu showcase, a bude tak mít příležitost nabídnout hudbu exkluzivnímu a pečlivě vybranému publiku mezinárodních profesionálů. 

Přihlášky pošlete do 20. ledna 2017 na emailovou adresu bands.crossroads@colours.cz.

Přihláška musí obsahovat: tři skladby ve formátu MP3, krátký profil, kontakt, odkazy na web, You Tube nebo Bandcamp.

Zástupci všech přihlášených skupin získají akreditace na Czech Music Crossroads. Jméno jedné vybrané skupiny bude veřejně oznámeno začátkem února.

Czech Music Crossroads pokračuje v úsilí prezentovat kvalitní a přesahovou hudbu ze střední Evropy a znovu představí to nejlepší z world music, folku, jazzu a nové akustické hudby nejen z České republiky, ale také z Maďarska, Polska a Slovenska.

Akce se zúčastní řada zahraničních osobností a odborníků, kteří zastupují prestižní festivaly, významná média a booking agentury. 

Chybět nebudou ani domácí organizátoři, publicisté a zástupci médií.

Součástí programu budou panelové diskuze vedené mezinárodně uznávaným odborníkem Petrem Dorůžkou a tzv. speed-dating, kde zahraniční odborníci poskytují přihlášeným zájemcům osobní konzultace ohledně strategie a uměleckého růstu.

Za pouhé čtyři roky existence jsou Czech Music Crossroads považovány za respektovanou evropskou hudební platformu.

"Je to nejcennější akce, která u vás existuje, protože má za cíl pomoct vám pochopit, jak funguje trh a nabídnout užitečné rady a tipy," napsal světově uznávaný odborník Gerald Seligman.

"Těší nás mnoho pozitivních loňských ohlasů od hostů a velká mezinárodní odezva. Potvrzením je třeba i to, že po Maďarsku se dalším organizátorem prestižního veletrhu WOMEX stávají naši polští kolegové v Katovicích. Českým muzikantům se tím otvírají dříve těžko dosažitelné možnosti. Ostatně, úspěchy Clarinet Factory nebo Ponku, kteří výborně zúročují kontakty a zkušenosti z Crossroads, jsou toho důkazem,“ uvedla hlavní organizátorka Petra Hradilová.

Odborná porota "sedmi statečných" vedená ředitelkou festivalu Colours of Ostrava Zlatou Holušovou vybere tři skupiny z České republiky (plus jednu z přihlášených) a tři skupiny reprezentující to nejlepší z Polska, Maďarska a Slovenska vyberou naši zahraniční kolegové. 

Role organizátora se opět ujal festival Colours of Ostrava s finanční podporou Ministerstva kultury, Statutárního města Ostravy a ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

www.crossroadsmusic.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.