Na Colours míří Birdy a Moderat

  • Na Colours míří Birdy a Moderat Fotogalerie (1)
    • 10.11.2016
    • Tisk

    Britská zpěvačka Birdy a berlínské elektronické trio Moderat jsou první potvrzené hvězdy festivalu Colours of Ostrava, jehož šestnáctý ročník proběhne od 19. do 22. července 2017 v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.

    Sdílejte článek:

Britská zpěvačka a skladatelka Jasmine van den Bogaerde alias Birdy zažije na Colours of Ostrava tuzemskou koncertní premiéru.

"Na to, že jí letos bylo pouhých dvacet let, toho stihla v hudbě skutečně hodně. V jejím projevu se snoubí neobvyklý talent podepřený éterickým hlasem,” líčí ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Birdy byla nominována na ceny Brit Awards, Grammy, letos vydala už třetí album Beautiful Lies, které se dostalo do Top 10 ve 46 zemích celého světa, celkem prodala přes 10 miliónů desek, její videoklipy vidělo na youtube přes 500 miliónů diváků a na facebooku ji sleduje přes 2,5 miliónu fanoušků.

Točí se okolo ní producentská a skladatelská esa od Adele, OneRepublic, Mumford & Sons nebo Florence and the Machine. O Birdy také dobře vědí fanoušci televizních seriálů The Vampire Diaries a Hunger Games.

První album vydala ve čtrnácti letech a zařadila na něj výrazně osobité covery Bon Ivera, The National, Fleet Foxes nebo Jamese Taylora. V šestnácti letech vystoupila na zahajovacím ceremoniálu londýnských paralympijských her a osmdesáti tisícový dav uhranula zpěvem skladby Bird Gerhl od Antony and the Johnsons.

Třetí album Beatiful Lies jí do uměleckých výšin pomohli dotáhnout o generace starší hvězdní skladatelé a producenti. "Plachá zpěvačka se na něm od klavírních balad vzedmula k vrstevnatým a silným hymnickým skladbám,” uzavírá Zlata Holušová.

Berlínské trio Moderat patří v současné době k největším senzacím nezávislé elektronické hudby,” říká Zlata Holušová.

Formace vznikla spojením dvou předních jmen německé elektronické scény - dvojice Modeselektor a sólového “one-man” projektu Apparat.

Od vydání stejnojmenného debutového alba v roce 2009 a předskakování Radiohead na jejich pražské zastávce v témže roce přerostli Moderat v projekt, který po světě vyprodává velké koncertní sály a růstem daleko předčil rozměry běžného vedlejšího projektu.

"Jejich živá vystoupení jsou charakteristická kombinací syrového techna, minimalistických elektronických žánrů a úderných vizualizací, které spolu s čistým vokálem Saschy Ringa tvoří taneční i zasněný koncertní zážitek,” doplňuje Holušová.

Naposledy vystoupili Moderat v České republice v červnu 2016 v beznadějně vyprodaném Velkém sálu Lucerny.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2017 jsou už v prodeji na festivalovém webu a v síti Ticketpro.

Aktuální cena 2 090 korun platí na limitovaný počet 5 000 kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.

www.colours.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz