Lenka Dusilová a Baromantika se chystají na pražský křest

  • Lenka Dusilová a Baromantika se chystají na pražský křest Fotogalerie (10)
    • 23.10.2014
    • Tisk

    Na sklonku září vydané nové, spoluautorské album Lenky Dusilové a kapely Baromantika „V hodině smrti“ sklízí zasloužený úspěch u fanoušků i hudebních kritiků. Mnozí se dokonce nebojí označit ho za jednu z nejlepších tuzemských nahrávek roku.

    Sdílejte článek:

Skvělé ohlasy vzbuzují i koncerty aktuálního turné, v jehož rámci Lenka Dusilová a Baromantika už brzo zavítají taky do metropole, kde novinku slavnostně pokřtí.

Stane se tak možná trochu příznačně na Dušičky, tedy v neděli 2. listopadu v Divadle Archa a asistovat u toho budou i hosté alba David Koller, Dan Bárta a Justin Lavash.

„Máme za sebou první část turné, povýšili jsme ´Hodinu smrti´ ve zvukově dokonalém brněnském klubu SONO společně s kapelou Květy, v Jablonci jsme bouchli španělské bublinky od španělského fanouška a potěšili fanoušky i v Havířově, Opavě, Plzni a Košicích. Koncerty jsou nabušené emotivní hudbou, kapela je jako jedno tělo a nové věci je radost hrát,“ vypočítává Lenka Dusilová.

A vzápětí láká na pražský křest: „Vrcholem turné je pro nás koncert 2. listopadu v pražském Divadle Archa. Naše hudba bude vkusně podpořená krásnými světly lightdesignera Filipa Bruthanse a těšíme se, že si zahrajeme s našimi milými hosty. Dobrá příležitost slyšet současnou Baromantiku živě neb všechno je tak pomíjivý.“

Co se setlistu týče, můžeme se těšit – jak už napověděly dosavadní zastávky turné – i na starší Lenčiny písně v nových úpravách.

Základem bude ale logicky novinka V hodině smrti. Ostatně aby ne, když ve valné většině recenzí nejde její hodnocení pod 90%.

„Je nutné a dobré album pozorně poslouchat, vnímat a nechávat prostupovat vlastní myslí. Na konci takového procesu vznikne silný umělecký, téměř až duchovní prožitek,“ píše o V hodině smrti například Jaroslav Špulák v recenzi na Novinky.cz.

Jarda Konáš z magazínu Headliner dodává: „Lenka Dusilová zpívá nádherně, suverénně a její hlas desku táhne. V kombinaci s vrstevnatou, na střídačku dramatickou a melancholickou hudební stránkou je to velmi lahodný koktejl, který výrazně vybočuje nad zbytkem letošních českých desek.“

O to výjimečnější zážitek pak lze očekávat od samotného pražského křtu.

Jak je vidět, Lenka Dusilová a Baromantika jsou opravdu ve vrcholné formě a jejich pražský koncert 2. listopadu v Divadle Archa se tedy rozhodně nesluší propást.

Vstupenky seženete buď v předprodeji sítě Ticketpro nebo Divadla Archa za 350 korun plus poplatky.

www.lenkad.com

 

Podobní interpreti

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze