United Islands pokračuje v tradici, představí slovenskou scénu

  • United Islands pokračuje v tradici, představí slovenskou scénu Fotogalerie (11)
    • 05.01.2015
    • Tisk

    Festival United Islands of Prague se po přelomovém crowdfundingovém ročníku chystá na dvanáctý rok. Letos se uskuteční v termínu od 18. do 20. června opět v centru Prahy.

    Sdílejte článek:

United Islands of Prague, největší pražský multižánrový festival, se v roce 2015 bude konat třetí červnový víkend.

Lokace festivalu zůstanou na pražských ostrovech a v blízkých parcích a okolních ulicích.

Program i letos nabídne přehlídku čerstvých talentů ze světové a domácí scény.

Festival United Islands of Prague zažil vzrušující rok, kdy byli pořadatelé nuceni vyhlásit crowndfundingovou sbírku, aby mohli otevřít hlavní scénu v Kinského zahradě.

Ambiciózní sbírka se nakonec stala neúspěšnějším crowfundingovým projektem v České republice a pořadatelé uspěli i v tomto nevysloveném referendu u fanoušků.

Kinského zahrada se stala hlavní festivalovou scénou a její dispozice potvrdily, že v budoucnu tento prostor návštěvníkům nabídne mimořádné hudební zážitky.

Vystoupení britské hvězdy Elly Eyre, která od vystoupení na United Islands boduje v hitparádách i rádiích nebo závěrečný koncert argentinského souboru Bajofondo patřily bezesporu k vrcholům festivalu.

„Atmosféra Kinského zahrady a divácké reakce během hlavních koncertů v nás vyvolaly motivaci posunout se opět někam dál a objevovat nová místa. Na detaily si ale prosím počkejte do konce ledna, až za sebou budeme mít důležitá jednání, a my vás, doufáme, překvapíme tím, co se bude příští rok dít,“ poodhalují možné budoucí plány pořadatelé David Gaydečka a Martin Voňka.

Hudebně se bude festival držet dramaturgické linky, která návštěvníkům představuje objevy domácí a světové klubové scény. I na letošek pořadatelé plánují dramaturgické bloky.

„Budeme se opět snažit pro české publikum objevit mladé hudební talenty, jako bezesporu v letošním roce byli Ella Eyre nebo Childhood. Budeme také pokračovat v trendu poskytnout větší prostor domácím interpretům, který se loni projevil samostatnou scénou Check the Czech. Jedním z dramaturgických bloků, na které se můžou návštěvníci těšit, je širší zastoupení slovenských kapel. Slovenská scéna zažívá v poslední době opravdový boom, který bychom chtěli ukázat,“ přibližuje dramaturgii dvanáctého ročníku Barbora Šubrtová.

I letos budou organizátoři United Islands pokračovat v pořádání samostatných klubových koncertů.

10. února se do Prahy vrátí DJ Shadow, který kvůli zrušenému letu nemohl zahrát na festivalové after party.

V klubu Roxy vystoupí společně s dlouholetým DJským kolegou Cut Chemistem, a to ve speciálním only vinyl setu složeném ze sbírky Afriky Bambaaty, ikony funkové a hip hopové newyorské scény.

Po obrovském úspěchu na hlavní scéně během desátého ročníku se v březnu vrátíí i izraelská indie rocková kapela Acollective.

Od posledního pražského vystoupení vydala novou desku, se kterou slaví úspěchy nejen na domácí půdě, ale i na britských ostrovech, kde vystupovala i na legendárním festivalu Glastonbury.

24. března se do Prahy vrátí Bernard Allison, který tentokrát vystoupí v klubu JazzDock. Na koncertě představí nové album In The Mix, které vydal po dlouhých šesti letech.

www.unitedislands.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze